Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fríz lovak galoppja gyors?...

A fríz lovak galoppja gyors? Olyan gyorsak mint egy nóniusz vagy lipicai (galoppban)?

Figyelt kérdés
Normális válaszokat!
2013. jún. 15. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Lassabb.
2013. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
A frízek csak nézegetni meg fésülgetni jók.
2013. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ennek örülök, mert a loviban az egyik lány azt mondta az ő frízje lehagyja a tulaj nóniusz csődörét.

Nekem amúgy württemburgi kancám van, de ha kihívjuk versenyre nem lesz nagy szája.

2013. jún. 15. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudnak menni, ha akarnak, meg ha jó kondiba van tartva a ló, de amúgy lomhábbak, mint egy könnyebb testfelépítésű ló.
2013. jún. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fríz anno hidegvérűnek számított, mivel hidegvérűre tettek andalúz lovakat. Ma már létezik sportosabb vonala, ez tud menni, ha akar, az, hogy most xy EGYED esetleg gyorsabb-e, mint egy másik fajta egy adott egyede, az már sok mindenen múlik, abszolút lehetséges, hogy sima gyorsaságiban a fríz otthagyja a nóniuszát... A klasszikus barokkos stílusú fríz amúgy felfelé dolgozik elsősorban, nem térölelően előre, ezért akciós, barokkos mozgása van, amit a mai díjlovas versenyeken a bírók szinte maguk alá évezve néznek, ha a lovad mindent pöpecül tud, de nem elég "szexy" a mozgása, akkor meg kb. kolbásznak minősítik... Na, elkalandoztam.

Igazság szerint a fríz ugyanúgy kocsis lónak a legideálisabb, mint a lipicai vagy a nóniusz, esetleg a lipicaival együtt esélyes díjlovaglásban komolyabb szinten is még, ha elég jó a lovasa, nagyjából minden másban a "futottak még" kategória, de az átlagtól eltérő egyed mindenhol akad.

2013. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akár, nekem is van Frízem és lehagytam több lovat is vele versenyeken. A test fellépítéstől is függ. Van egy barokkos és egy modernem. A barokkost még egy póni is le hagyná XD. De példánytól függ.
2013. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!