Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a tapasztalaitok...

Milyen a tapasztalaitok vannak a magyar lófajtákkal?

Figyelt kérdés

Mindegyik magyar lófajta érdekel! Akinek van tapasztalata (jó vagy rossz) valamelyik(ek)kel, kérem ossza meg velem. Minden érdekel tényleg.

Szeretnék a jövőben venni egyet alapvetően hobbi célra.



2013. febr. 25. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Nóniusszal csak rossz tapasztalatom van, de az a gazdája hibája volt,nem a lóé. Felpakoltak rá, hogy próbáljam ki, miegyéb, és csak utólag közölte, hogy ő a lovát amatőr gyorsasági versenyekre "tanítja", majd büszkén hozzá is tette, hogy ő törte be a lovat (nem, nem belovagolta). A ló konkrétan nem tudott lépni, ügetésből max megállni lehetett vele, és amint felültem, már ment, szárat fogtam, egyből felszívta magát, vicsorgott, ment volna vágtába, menekült volna ki alólam szíve szerint, és amikor nem engedtem, hogy felülbírálja, amit én szeretnék, éreztem, hogy azon gondolkodik, hogy tudna levágni magáról...

Furioso North Star lovak nekem tetszenek általánosságban, de tapasztalatom nincs velük.

Gidránokkal annyi tapasztalatom van, hogy látom az egyetemi ménesen retyózni a (főleg) agráros hallgatókat, néhányuk elég problémás. Én a gidránnal amúgy sem vagyok kibékülve, az olyan lovaknál, amiknél csak a szín számít, és semmi más, sokszor kerül az állományba olyan ló is, ami egyébként nem lenne tenyésztésre alkalmas, de hát szép a színe... Mindenesetre nem kezdőnek való lovak, azonban szerintem ha egy lovasuk lenne, és megfelelően lennének lemozgatva, akkor hobbilónak ideális - de nem kezdőnek valóak.

Magyarnak számítják néhányan még a lipicait, nekik nagyon jó, széles hátuk van, kényelmes mozgásuk, általánosságban szerethető temperamentumuk és tanulékonyak is.

Kisbéri félvér szinte bármire jó, ami hobbi, és a magyar félvér is, bár ennél már jobban meg kell nézni, milyet veszel... A magyar sportló simán nem kezdőnek, és általában nem hobbira való.

A hucul igazi terepló, hobbinak ideális lehet, és viszonylag igénytelen is, amennyire én tudom.

2013. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kihagytam párat, rájöttem. Hidegvérűvel nincs sok tapasztalatom, de az inkább kocsis, igás ló, egy sodrott már lehet hátas, ők elég megbízható, nyugodt természetű pacik, és nagyon szépek is! :)

A másik amiről írni akartam, a shagya arab, van itt nálunk egy nagyon megbízható mén, bokszos tartás mellett is nyugodt és kiegyensúlyozott, szerintem nem dolgozik minden nap, a lovasa se egy atombiztos lovastudású emberke (meg elég idős is), de a lóval semmi gond, kancák közt is szépen dolgozik. Nyilván ez mondjuk a ritkábbik eset, a shagya mondjuk nem annyira pörgős, mint egy arab telivér, de azért általában nem kell őket biztatni...

2013. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló! Észrevettem közben, hogy elírtam a kérdést. -a :)
2013. febr. 26. 00:19
 4/9 Valletta ***** válasza:
100%

Egy-egy kiragadott példa alapján nem nagyon lehet megítélni egy fajtát, arra ott vannak a lovas könyvek, az internet is tele van információval, ajánlom az adott fajták tenyésztői egyesületeinek a honlapját, érdemes átnyálazni, hogy mely fajtákat mire is tenyésztették ki és ma milyen sportban eredményesek.


Azért személyes tapasztalatot is írok.

Még a Mezőhegyesi Ménesbirtoknál lovagoltam helyi sportlovat és nóniuszt, semmi említésre méltó, extrém tapasztaltot nem szereztem itt a fajtákkal kapcsolatban. Mindkettő hatalmas méretű ló volt, a félvér főleg a turistákat hordta, a nóniusz pedig leginkább kocsiban ment, de becsületükre legyen mondva, hogy nagyon szuperül belovagolt, intelligens lovak voltak. Mondjuk Mezőhegyestől ezt is várja az ember.


Aztán máshol később shagya arabot is lovagoltam, szám szerint négyet, mind a négy eltérő személyiségű, lovaglású volt. Alapvetően nagyon jók hobbira, kedves, élénk kis lovak.


A lipicai amin én ültem, elég varrógépesen mozgott, de a fajta mentségére legyen mondva, számomra nem tűnt annak gyöngyszemének.


A furioso egy nagy, lomha mozgású kanca volt, kicsit hisztis, egyébként kedves.


A kisbéri azt mondják, mindenes ló, viszont az előzővel nem értek egyet, ami a gidránt illeti. Még az 1800-as években megszűnt a szín alapú tenyésztés, azóta származás alapján tenyésztenek. Amiért nekem a fajta nagyon tetszik, az pont a telivérezettsége, a szikársága, nem véletlen, hogy leginkább a militaryban látják a fajta jövőjét.


Én nem merném kijelenteni, hogy a magyar sportló, vagy épp a gidrán nem való kezdőknek. Az már csak nem lehet probléma, ha a hobbilónak is van némi mozgása, ráadásul a hobbi nem feltétlenül jelenti azt, hogy hetente egyszer a pusztában bóklászik a lovas. Ha van a lóban potenciál, nagy élmény egy részét a felszínre hozni, még hobbi szinten is.


Én ha magyar fajtát választanék, a magam részéről a sportló vagy a gidrán mellé tenném le a voksom.

2013. febr. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
lumia800i,kedves édesanyád jó egészségnek örvend?
2013. febr. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam, de nem vagyok kezdő. Haladó se vagyok, mert az ember mindig tanul valamit a lótól. Egyszerű 22 éves srác vagyok, van biztos ülésem mindhárom jármódban. Vannak szakkönyveim, de azért én kíváncsi vagyok; kinek milyen élményei vannak ezekkel a lovakkal.
2013. febr. 26. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk gidránok, és magyar sportlovak vannak kezdőknek, és legtöbbjük nagyon-nagyon jó.
2013. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisbérivel csak jó tapasztalatom van, kisbéri-fan vagyok! :-)
2013. febr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

van gidrán és kisbéri és furioso lovunk is. a furioso nagyon jó díjugrató, kedves és megbízható :) van egy ismerősünk aki fogatban használja a furioso lovát ott is kiválóan teljesít.

a kisbérink is elég jól ugrik bár ő kicsit makacs. a gidránt nem használjuk versenyekre, csak hobbilovagásra. szval nekem a magyar fajtákkal jó tapasztalataim vannak, bár lótól és gazdájától függ, h hogy viselkedik.

2013. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!