Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 4 éves lónak nehéz lovas?

4 éves lónak nehéz lovas?

Figyelt kérdés
Van egy pónim, idén négyéves. Kb 125 cm magas, filigrán, de strapabíró welsh kanca. Tavaly lett belovagolva, először gyerekeket tettek a hátára, hogy a súlyt szokja, aztán felnőtt ember (55 kg körül) lovagolta be rendesen. Télen úgy döntöttek eladják, nekem meg kellett egy legelőtárs a pacimnak, úgyhogy elhoztam. Én 60-62 kg vagyok, és lovagolnám, ha nem ártok neki. Terepen 1-2 órás lovaglásokra gondoltam, de nem akarok neki ártani ilyen fiatalon. Párszor ültem rajta kipróbálni, 20-30 percre, aztán a lányom akarta lovagolni, de ő nem bír vele, azért akarnám én, míg megkomolyodik a feje. Nem pattogok a hátán, nem szőrén akarom lovagolni, de nem tudom, nyeregben heti 1-2 órával ártanék-e neki.
2013. jún. 17. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
fogyj le. :D
2013. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem ártaszz neki ,előttevalóval meg ne foglalkozz az, az kb ideál testsúly főleg már szülöként:D
2013. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm, elsőnek kevésbé. Elfelejtettem írni, hogy teljesen egészséges a paci, kondija is van, kocsiban használja a szomszéd, meg hetente-kéthetente felül a unokája is, ő jobb lovas. (Nem húz nehezet, de azért megy minden héten kocsiban) Az én lányom is lovagolja néha, de inkább csak futószáron. Szóval kondija van, egészséges, csak nem tudom, hogy engem elbírna-e.
2013. jún. 17. 10:49
 4/13 anonim ***** válasza:

neked a testsúlyod lehet, hogy ideális, de a lónak rohadtul nem az... a lovas a ló súlyának max 20% kéne, hogy legyen, e fölött a lónak már igen megterhelő a munka. a pónik azért többet bírnak, mint a lovak, de ez még csak 4 éves, még nagyon könnyen elcseszheted egy életre a lábait...


pontosan nem tudom, valami nagy okos majd biztos tudja, hogy 5 éves korára keményednek meg valami porcok és addig a nagy megterhelés (pl. ugrás) könnyen tönkre vághatja a lábát.


ami meg simán a súlyod cipelését illeti, ha mégis felülsz rá, akkor nagyon kell figyelni, hogy nem zihál-e, nem rogyadoznak-e a lábai, stb.


lovasiskolákban a rendetlenkedő pónikra simán fel szoktak ülni az oktatók, na de nem 1-2 órára, hanem 5 percre!

2013. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eddig sose zihált, nem akart lefeküdni, nem ment nehézkesen ha ültem rajta, sőt, folyton vissza kellett fogni annyira akart menni, inkább helyben ügetett, mint lépett. Ha fáslizom, az segíthet valamit? Vagy inkább várjak még 1-2 évet míg felülök? 5 perc alatt nem fogom tudni helyretenni, mert sok alapvető idomítás hiányzik még neki, meg ami nekem igazán fontos az a terep. A nagylovamat el tudja lovagolni a lányom is, és így kilovagolhatnánk ketten de őt nem merném a pónira ültetni. Eddig a szomszéd hidegvérűje is nálunk lakott, és rajta lovagolt olyankor a lányom, de őt eladta pár hete.
2013. jún. 17. 11:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam arra is, hogy elcserélem egy kezesebb "gyerekpónira", az megoldaná a helyzetet, de megszerettem ezalatt a fél év alatt, nem akarok tőle megválni, hacsak nem muszáj.
2013. jún. 17. 11:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mennyire vagy profi, de ha tényleg jó lovas vagy, heti 1-2 alkalommal szerintem nem árthatsz neki, csak a talajt válaszd meg jól.
2013. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz vele ugrani, semmi baja nem lesz, de én inkább heti többször kevesebbel kezdenék, mert akkor meg is izmosodik, kondira tesz szert. Heti 3-4× fél óra komolyabb idomítómunka kezdetben elég lesz, aztán ezt az időt lehet nyújtani, ha már hozzászokott a munkához, akkor meg irány terepre, ott is lehet idomítani is akár, vagy amit akarsz.
2013. jún. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nyáron nem dolgozok, úgyhogy tudom heti több alkalommal keveset lovagolni, míg szokja, és mondjuk egy hónap idomítómunka után csak a hosszabb terepek, ez jó ötlet. Homokos pályánk nincs, sima füves karámunk van, de nem túl kemény, remélem nem megy tönkre tőle a lába.
2013. jún. 17. 13:15
 10/13 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, szerintetek van esély arra, hogy ha foglalkozok vele pár hónapot, akkor a lányom alatt is jobban viselkedik majd? Ő mégiscsak jobb lovas lenne neki. Vagy hagyjam ezt a gondolatot, mert a csikó meg a gyerek úgyse működik soha?
2013. jún. 17. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!