Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerezhetek Clydesdale-t?

Szerezhetek Clydesdale-t?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Beleszerettem ezekbe a lovakba és lóvásárlás előtt állunk. Tudom,hogy Amerikában már 1000$tól kapható, de az import a csillagos égig terjedő összeg. Valaki nem tudna Magyarországon, esetleg szomszédos országban eladó lovat? Nem az a fontos, hogy fajtatiszta legyen.

2013. jún. 17. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
shire nem jó? azt itthon is lehet kapni és igen hasonló. vagy mi az a különbség, ami miatt egy nem fajtatiszta clydesdale jó, de egy shire nem?
2013. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itthon shire lovat egyszerűbb szerezni.
2013. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, egyedet nézel, nem pedig fajtát. Így, hogy fajtát nézel, ami ráadásul itthon nem is igen beszerezhető, olyan helyzetbe hozod magad, hogy ha találsz egyet, akkor kész, lehet, hogy nem lesz több alternatíva, azt kell elhozni, akkor is, ha kehes, levegőnyelő, kétszer volt műtve a lába, vagy csak szórja a lovasokat, emberre rúg, vagy rendszeresen hempereg a lovasokkal, stb...

Mindez nem zárja ki, hogy találj egy jó lovat, ha csikó is jó, akkor egyszerűbb spermát hozatni, és keresni egy megfelelő kancát, akinek a tulaja vállalja, hogy kihordatja neked...

A shire vagy a fríz amúgy barátibb áron megszerezhető MO-n is, behozatali, meg papír honosítási mizériák nélkül.

2013. jún. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos szeress ki belőle, mert milliós nagyságrend egy olyat beszerezni, és tök mind1, hogy te most éppen Magyarországon, Szlovákiában vagy egyéb helyen nézegeted. Annyi az ára amennyi, csodák nincsenek.
2013. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pivekla ***** válasza:

Előttem is írták, hiába gyönyörűek, szinte lehetetlen emberi áron tisztességes munkával és fizetéssel beszerezni őket...

Miért fontos hogy tisztavérű legyen, ha a kinézetükbe szerettél bele?

Ahogy a mondás tartja, jó lónak nincs színe, de az érdekesség kedvéért:


Ez egy Clydesdale:

[link]


Ez pedig egy Shire:

[link]


Ha csak a kinézet a fontos, akkor miért nem mindegy...? :-)

2013. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért írtam, hogy nem fontos, hogy fajtatiszta legyen, mert egy clydesdale félvérért is megőrülnék :)

Amúgy van benne valami, amit a shire-ről mondtatok.

Még egyszer köszi!!

2013. jún. 18. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Shire-ek vannak kiskunmajsán .. :)
2013. jún. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, Majsa nincs is messze :D
2013. jún. 19. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!