Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovastábor, ügyességi verseny...

Lovastábor, ügyességi verseny kezdőknek?

Figyelt kérdés
Lovastáborokat szervezek minden évben a környékbeli gyerekeknek. Tavaly nagy sikere volt utolsó nap az ügyességi versenynek, de csak azok tudtak indulni, akik egyedül tudnak legalább ügetni. Idén viszont szinte csak teljesen kezdők jelentkeztek, akik a hét végére is csak odáig tudnak eljutni, hogy lépésben irányítsák a lovat (idős, nyugodt gyereklovak, lépésben bárkivel elmennek, 20-25 éve csinálják) ügetésben meg ha valaki vezeti őket, az ügyesebbek kapaszkodás nélkül, a nemannyira ügyesek kapaszkodva. Lehetne nekik is ügyességi versenyt csinálni? Milyen feladatok lehetnének benne?
2013. jún. 21. 11:30
 1/3 Pivekla ***** válasza:

Rendezhetnétek versenyt földről, a lovat vezetve. Az is egy jó kis kihívás hogy kövesse őket a ló készségesen, akár ügetésben. Gondolom a pálya hiba nélküli minél gyorsabb teljesítése a cél.


Lehet benne talicska-tologatás különböző alakzatokban; zsákban futás; alma kihalászása szájjal a vizes hordóból; lóra fölszállás az egyik oldalon, majd azzal e lendülettel leszállás a másikon; ló rúdon való átvezetése, ilyesmi.

2013. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm, erre nem gondoltam még :) Csapatversenyre gondoltam még, egy haladó lovas vezeti a lovat, egy kezdő meg kapaszkodva lovagol, és vizet átvisz, vagy kanálon citromot, vagy ilyesmi, de ez is attól függ, mennyi haladó lovas jön. Lónyergelő versenyre gondoltam még, van 90-170 cm méretig mindenféle paci, melyik csapat tudja leggyorsabban, helyesen leápolni, felnyergelni, de nem tudom, működnének-e.
2013. jún. 21. 11:48
 3/3 Pivekla ***** válasza:
Ezek is jók. Vagy esetleg szervezhetsz activity-t, lovas holmik, kifejezések körülírása, lerajzolása, elmutogatása, ezt is lehet több csapatban, időkorláttal, stb. :-)
2013. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!