Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Baj, ha nem tud lefeküdni a...

Baj, ha nem tud lefeküdni a földre, mert a lábai nem bírják?

Figyelt kérdés
Van egy 21 éves ló, nincs semmi betegsége, a fogai is egész jó állapotban vannak, viszont egyik nap láttam, mikor le akart feküdni a földre, de beleremegtek a lábai, és inkább állva maradt.Nagy baj, ha nem bír lefeküdni?

2013. jún. 26. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
hát nagy baj, mert a pihentető alváshoz feküdnie kell! de lehet, hogy amúgy le tud feküdni, csak pont mikor láttad fájt neki és úgy döntött, hogy most inkább nem, de gondolom azért le szokott feküdni alváshoz...
2013. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! nagyon remélem hogy egyébként le tud feküdni, majd megfigyelem!
2013. jún. 26. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg le tudna feküdni, ha akarna (bár lehet, szét van menve pl. mindkét mellső lába, ha nem figyeltek rá eléggé anno, simán benne van a pakliban), de a ló bizalmatlan - ha ott állsz felette, nem biztos, hogy lefekszik, ha már fekszik, könnyen lehet, egyből felpattan, ha számára ismeretlen ember jár-kel arra. Amúgy van olyan ló, amelyik világ életében állva alszik, nem azért, mert bizalmatlan, de egyszerűen nem szeret feküdni - az enyém meg pl. imád feküdni (nem egyszer azt hitték már, hogy kólikázik épp), lova válogatja.
2013. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem nincs olyan ló, ami világ életében állva alszik, a mély alváshoz le kell feküdnie! pár napot, akár hetet biztos kibír szendergéssel, de olyan ló, ami soha életében nem fekszik le aludni, szerintem olyan nincs.
2013. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát én kb. 5 méterre lehettem tőle a karámon kívül, és onnan figyeltem. Meglehet, hogy bizalmatlanság, mert annyira nem ismerem azt a lovat, viszont a lábai remegése..

Nem igazán tudom a múltját, mivel nem az én lovam, de a patái nagyon nagyon ápolatlanok (tudom, hogy ennek ehhez semmi köze, de ha már a patáit ennyire hanyagolják, és a gazdáját is ismerem, nagyon sok mindent el tudnék képzelni a múltjáról)

2013. jún. 26. 15:46
 6/8 Pivekla ***** válasza:
100%

Egy ló fekvés nélkül kb. 3 napig bírja, az életben maradáshoz szükséges minden izom illetve a lábak tehermentesítése napi legalább 45 percre (ez leginkább éjszaka fordul elő).

Lefekvés előtt/közben nem csak az öreg lovak, de néha a fiatal lovak lába is megremeg amíg forgolódnak meg keresik a helyüket már majdnem leereszkedve, nincs ezzel semmi baj. Valószínűleg annak lehettél szemtanúja hogy eldöntötte hogy lefekszik, majd út közben meggondolta magát. :-P

2013. jún. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
A ló lába nem olyan, mint az emberé, ezért is képes aludni állva, és minden gond nélkül lehetséges, hogy nem fekszik le egyáltalán - nyilván amelyik minden nap dolgozik, az fáradt, és le fog, de nem szükségszerű. Csak akkor fekszik le, ha biztonságban érzi magát...
2013. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megkönnyebbültem :)
2013. jún. 26. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!