Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Idős lovat futószárazásra...

Idős lovat futószárazásra megtanítani?

Figyelt kérdés
Elkezdtem foglalkozni egy 17 éves kancával, akit csikókorában elvileg futószáraztak belovaglás előtt, de azóta nem. Kipróbáltam, valamit megy körbe-körbe, de levágja a kört, kimegy, nem hallgat a szóra, ostorra, nem érti, ha iramváltást kérek tőle, kinézeget, befordul, vagy el se indul körön. Meg lehet még tanítani neki, hogy szépen menjen, vagy már késő ehhez? Azért kéne, mert a lovaglás is így megy, megtűri a lovast, valamit reagál a jelzésekre, de inkább szerencse, mint tudás, és futószárazással szeretnék alapozni, mielőtt a hátára ülök.
2013. júl. 5. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani épp, ha szeretnéd, csikóként ez bő 1 hónap, mivel vannak emlékei, neki se lesz sokkal több idő semmiképp, ha jól csinálod.
2013. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Valletta ***** válasza:
Először hosszú száron vezesd körbe, az ostorral irányítva, megállva, elindulva, hogy legalább azokat a jeleket megértse. Folyamatosan engedheted hosszabbra, az ostorral a csánkja felé mutatva, ha befordulna, vidd az ostort előrébb és küldd előre. Lépésben, nyugodt ügetésben dolgozzatok és a kezeddel legyél mindig nagyon óvatos, mindig engedj utána, mg ha kihúz akkor is azonnal engedj. Én a helyedben azért sokat nem futószáraznám, 17 évesen már nem neki való a körözgetés.
2013. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!