Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A shire lovak hány kilós...

A shire lovak hány kilós embert bírnak el max. , és mennyibe kerülhetnek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy egészséges megfelelő korú shire 120 kilót vígan elvisz, ha kell, nehezebbet is, bár inkább kocsizzák, mint lovagolják őket, lovaglásra nem annyira alkalmasak, de egyre népszerűbb az is. Tisztavérű shire lovak elég drágák, 1 millió Ft-nál kezdődnek kb, én másfél körül láttam hirdetett shireket. Ha csak nehéz embert kell elbírnia, nem kell tiszta shire, bármilyen egészséges, erősebben sodrott, vagy hidegvérű ló megteszi, nem kell milliókat fizetni a shire pacikért.
2013. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem gondolkodom ilyesmiben, nem is vagyok 120 kg, csak elméleti szinten érdekel nagyon. :)
2013. júl. 5. 23:17
 3/3 anonim ***** válasza:

A ló saját súlyának bő 20%-át bírja el, elárulom, egy tisztavérű, megtermett shire pedig bőven több, mint 600 kg... :) Persze, mint a hidegvérű, stb. lovaknál, nem véletlen, hogy nem elsősorban hátas, hanem inkább kocsis lovak, bár az kétségtelen, hogy bármely ló belovagolható bizonyos szintre. :)

Tisztavérű shire ára 1 millánál kezdődik, és akkor totál nyers a ló, és baráti az ár :)

2013. júl. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!