Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen kötőféket használjak...

Milyen kötőféket használjak hagyományőrző rendezvényre?

Figyelt kérdés
1200-as évek.

2013. júl. 14. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán a leginkább nyerő a csikós kantár lenne, de nem vagyok túl jártas az 1200-as években, meg nyilván az se mindegy, melyik tájegység pontosan... Stb. Ha többen mentek, akkor mondjuk jó előre megbeszélni, mások milyet fognak használni.
2013. júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen hagyományőrzés? Katonai, fogatos, magyar, nem magyar, stb.?

Kantár alá akarod rakni a kötőféket, hogy ki tudd kötni?

Általában a kötél kötőfékek azok, amik nem ütnek el nagyon bármi féle hagyományőrző felszereléstől. Huszárlóra persze nem illik.

2013. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

13. századi magyar hadi és kézműves hagyományőrzés.

Kantár alá akarom igen, mert kikötöm.

2013. júl. 15. 19:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak az én lovam lesz ott, mással nem tudok beszélni mit fog használni. Talán a köteles kötőfék lenne a nyerő, csak azok úgy tudom megsebesíthetik a fejét ha ugrál kikötve. Persze várom a véleményeket. :)
2013. júl. 15. 19:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést megzavarodtam...tehát~ még csak csikóról van szó, 18 hónapos lesz, semmi feladata nem lesz, csak a táborban eszegetni.
2013. júl. 15. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem a csomózott lovaglásra is használatos kötél kötőféket gondoltam, hanem a kenderkötélből készítettet. Az sem old ki, max a karabíner ha baj van, de az vastagabb, és ki lehet kötni vele.
2013. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem mutatni képet? Hogy milyet keressek majd :)
2013. júl. 16. 05:35
 8/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 16. 05:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!