Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Itt van valakinek Izlandi...

Itt van valakinek Izlandi pónija? Vélemény róla?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, számít-e, nekem egy izlandi apától, izlandi-haflingi anyától származó, hétéves lovam van, féléves korában hoztuk el, mert a gazdája már nem tudta fenntartani a lovardát, el kellett adnia a lovait.

Izabellafakó, 140cm marmagasságú, Tamtam névre hallgató, iszonyatosan aranyos lóról van szó, aki egy huszonhat éves, de nagyon is eleven welsh pónival (a régi pacimmal, 130cm-s marmagasságával kinőttem) él együtt, és nagyon jól megvannak. Én lovagoltam be, alig voltam tizenöt éves, de úgy tűnik, nem rontottam el. Hároméves korában tettem rá először nyerget a felkészítés után, rettenetesen gyorsan tanul, okos, zabla nélküli kantárral lovagolható, készséges póni. 60-80cm-ben tervezünk versenyezni, már elkezdtük az edzőmmel a felkészítését, nem tudom, mire vagy kíváncsi, én abszolút ajánlani tudom, jófejű lovacska, kijön a többi lóval, emberközpontú, állatbarát, de olykor nagyon-nagyon makacs tud lenni, szeret terepezni, ugrani, száguldozni :) A legjobb ló, akit el tudok magamnak képzelni.

2013. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajátom nincs, de tapasztalatom van velük. :) Erdélyben voltam az Izlandi lovardával túrázni, mint a nevük is mutatja, kizárólag izlandi pacik vannak ott. De ők komolyan nyomják, egyenesen Izlandról jött az összes lovuk. Tisztavérű izlandit nagyon nehezen és drágán lehet szerezni, Izlandon kívül kevés tenyészet működik, mert iszonyatosan figyelnek a fajta tisztaságára. Minden fedezést számon tartanak, a csikókhoz kimennek és leellenőrzik őket, hogy felvehetőek-e a méneskönyvbe. Csődört külön macera szerezni, az Izlandon kívül született méncsikókat pedig különösen alaposan ellenőrzik, és ritka esetben adnak csak fedeztetési engedélyt nekik.

Mesélték, hogy 5 éves korukig teljesen vadon élnek, 5 évesen fogják be és lovagolják be őket.

Én nagyon megszerettem ezt a fajtát, a híres-nevezetes tölt valami elképesztő, semmihez sem fogható érzés. Brutális sebességet képesek produkálni töltben (is): egy átlagos, vágtázó lovat simán otthagynának! :) Ráadásul, töltben nem fáradnak ki annyira, mint ügetésben vagy vágtában, akár órákig képesek lennének ebben a jármódban egy izzadságcsepp nélkül közlekedni.

Nagyon kedvesek, türelmesek, de tudnak robbanni is, ha arról van szó. Igazi tanítólovak, a pici gyerektől a felnőttig bárki lovagolhatja őket. Ott rengeteg férfi lovas van, meg sem kottyan ezeknek a lovacskáknak egy átlag férfi súlya. Nagyon szívósak: mind teherbírás, mind tartás szempontjából. Erdélyben is van nekik istálló, de az év nagy részében a legelőn vannak, egy beállóval. Makkegészségesek. Kivéve, az egyik lónak a hasát kenni kellett, mert nyáon kijött rajta valami allergia, a másfajta klíma miatt.

Tényleg, semmi negatívat nem tudok mondani, tökéletes fajta! :)

2013. júl. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!