Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1. Mit kell csinálni a lóval...

1. Mit kell csinálni a lóval ha új helyre kerül? 2. Mit kell tennem, hogy érezze, hogy én vagyok az új gazdája?

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan te foglalkozol vele,egy idő után megfogja már ismerni a hangodat,mozdulataidat,és tudni fogja,hogy te vagy a gazdája. Semmi extrát nem kell vele új helyen csinálj,max ha félős párszor körbevezeted a dolgok körül,hogy megszokja,vagy ha többlovas karámozás van,akkor egy darabig figyeled,hogyan jön ki a többi lóval.
2013. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vezesd körbe a területen, az istállóban a pályán a legelőn, hogy tudja, hová is került. Első nap már futószárazni lehet, ha nem idegeskedik, fel is ülhetsz, de ne álljon egész nap, az a legrosszabb. Ha te vagy a gazdája, sokat foglalkozol vele, előbb-utóbb megtanulja. Vigyázz, hogy adhatsz neki csemegét, de keveset, és ne kapasd el, ne kapjon mindig, ha a boksz közelébe mész.
2013. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

1. Semmit, első nap futószárazd meg, második nap még jól jöhet egy kis futószár, de utánam ár nyugodtan szállhatsz is fel, kicsit még ijedős lehet, ennek az első hét végére el kell múlnia, megszokja szépen a helyét magától.

2. Semmit, ha Te vagy az alfa számára, tehát a vezér, akkor hozzád kötődik, veled dolgozik amúgyis nap, mint nap, stb. Azt ne csináld, hogy a két szép szeméért tömöd jutalommal, mert azzal csak azt éred el, hogy a fejedre nő, és ő lesz a domináns, elkezd követelőzni, csipkedni, később harapni, vagy se szó, se beszéd, "odébb küld" téged, ha épp zavarod köreit... Az első 1-2 hétben le kell fektetni az erőviszonyokat, ki irányít kit, pl. nem vezethet ő téged, csak te őt, stb, aztán minden rendben van, onnantól a legtöbb ló csak finoman rákérdez néha, még mindig Te vagy-e a vezér, de ilyenkor már sok esetben könnyű azt mondani, hogy igen.

2013. júl. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos válaszokat

hogyha rideg tartásban lesz akkor egy idő után már oda fog jönni hozzám?

2013. júl. 21. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez már rajtad is múlik. Kezdetben pl. jó, ha az, hogy kihozod,nem mindig munkát jelent, hanem pl. csak ápolást, vagy odébb viszed legelni, akármi, és a munkát is úgy építed fel, hogy neki is jó élmény legyen. Ha folyton csak dolgozni hozod ki, akkor a munkakedve nem biztos, hogy önmagában elég, hogy odamenjen. A lényeg, hogy ne szoktasd hozzá, hogy minden nap hajkurászod a legelőn.
2013. júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm a választ

akkor az úgy jó lesz, ha megérkezik az új helyére akkor hagyom, hogy ismerkedjen ez olyan 15,30,60 perc lesz és utána lecsutakolom és esetleg egy bekerített pálya közepére oda állok elengedem és várom mikor jön oda hozzám és ha oda jön hozzám akkor adok neki jutalom falatot.Nem tudom mire jó, de ez jutott eszembe, hogy ne azonnal dolgoznia kelljen hanem egy kicsit játsszon is, ha ez játéknak számít

2013. júl. 21. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan futószárazhatod is, az enyém pl. rendszeresen tombol ha új helyre kerül futószáron az első bő 3-4 napban, utána helyreáll a béke, és dolgozik szépen. Én sose vezetgetem sorba, hogy nézd meg ezt is, meg azt is, miután megérkeztünk, van 1-2 órája akklimatizálódni, magának körbenézni, amennyire a lehetőségei engedik. Ha meg rajta ülök, akkor egyébként se nézegessen, bízzon meg bennem, hogy nem lóevő dolgok közé küldöm. Futószáron tombolhat, ideig-óráig, de azt se hagyom rá azért bő 10 körnél tovább, mert akkor csak még jobban felhúzza magát, és belepörög.
2013. júl. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!