Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell csinálni a lóval ha...

Mit kell csinálni a lóval ha új helyre kerül?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy hogyan kell hozzászoktatni az új helyhez.Először mit kell vele csinálni.Pl.:először kiengedni a legelőre, hogy szokja a társait vagy le kell csutakolni, hogy szokjon engem vagy valamit játszani vele, hogy jobb legyen a kapcsolat, hogy érezze én vagyok a gazdája.

2013. júl. 21. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően két módszer van. Az első, hogy egy nagyobb nyitott de erősen kürölzárt helyen- magyarul karámban- összengeded őket, ha szerencséd van akkor különösebb gond nélkül beilleszkedik. Persze lesz némi zavargatás, de az normális. A második, hogyha nem viselik el a jövevényt, kakor viszont egy olyan helyre kell tenni, ahol a többiek látják, lehet fizikai kapcsolat, csak bántani már nem tudják. ez egy hosszabb folyamat, és persze a rangsorba így is be kell majd illeszkednie.

Kapcsolatot pedig nem akkor kell építeni, amikor a ló új helyre kerül, van akkor neki elég dolga macerálás nélkül is.

2013. júl. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

abból lehet baj, hogy kancák, heréltek és ménekkel lesz

kanca akit oda tennék

2013. júl. 21. 10:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég nagy baj lehet, ha kanca, és ménekkel lesz, a mének is csúnyán összeveszhetnek rajta, összevissza ugrálhatják, aztán szerencse ha nem kap el semmi nemi betegséget amibe belepusztul, de zugcsikó tuti lesz, aztán kapkodhatod a fejed, hogy súlyos állatorvosi költségek, csikónak bértartás, kancát elzárni a ménektől új helyre... Én nem engedném be a mének közé.
2013. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

értem köszönöm a választ

én is erre gondoltam, hogy nem szeretném, hogy csikója legyen egyenlőre

2013. júl. 21. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!