Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két kérdésem is lenne, egyik...

Két kérdésem is lenne, egyik a sörényről, másik a pisilésről?

Figyelt kérdés

Tehát:

- A sörénye szabályosan ketté áll, próbáltam már egy oldalra fonással, vizesen oldalra gumizással/fonással, de ezek is max. 1 napig segítenek. Mit tehetnék, hogy szépen egy oldalra álljon a sörénye? (középhosszú kb. 20-25cm)

- Lehet, hogy csak én fújom fel a dolgot, de amikor pisil akkor nem folyamatosan pisil hanem "szaggatottan". Ennek mi lehet az oka? Ezt kb. 1 hónapja figyeltem meg, aggódnom kéne, vagy semmiség? Kancáról van szó. (9 éves)


2013. júl. 23. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni egy oldalra szoktatni a sörényét, erős, dús sörényű lovaknál ez gyakran probléma.

Szaggatott pisilés: sárlik. :-)

2013. júl. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kár:-(


Pisilés: Arra én is gondoltam, hogy sárlik, de nem sok mindent tudok róla.. Milyen időközönként van? És mennyi ideig tart olyankor? Mert már több mint egy hónapja pisil így..


Köszönöm!

2013. júl. 23. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A sörénye az úgy marad, azzal sok mindent nem tudsz kezdeni.

A sárlás az eltérő lehet, mert ha például új környezetbe viszed, vagy csak új ló érkezik, vagy van a közelben csődör, akkor az kapásból befolyásolja, de hat rá a napfényes órák száma, a takarmány és a mozgás mennyisége és minősége, stb.

Valószínűleg nem folyamatosan "végigsárlotta" azt az egy hónapot amúgy. :) Nagy általánosságban 2-3 hetente sárlanak, télen jellemzően nincs ilyen, vagy ha van is, annyira enyhe, hogy nem igen észlelhető, esetleg nem valós a dolog. Egyes lovaknál nyáron a nagy kánikulában szintén nincs ilyen, vagy csak ritkásabban, tavasszal és ősszel erőteljesebben jelentkezik, a tavasz a "főszezon".

2013. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sörényt csikókorban, néhány hónapos korban szoktatjuk egy oldalra. Ez főként fogatos lovaknál fontosabb.
2013. szept. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: viszont ha elég hosszú lesz a lovad sörénye, akkor szintén átszoktatható fonással, és mindig egy oldalra fésüléssel.
2013. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már akkor rájöttem,hogy jobb ha a másik oldalra teszem át, így csak egy 5 centis tincs szokott átkandikálni de azt fonással meg tudom oldani! Köszönöm!
2013. okt. 19. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!