Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pár nap, és kipróbálhatom...

Pár nap, és kipróbálhatom végre a lovaglást. Persze, de már 12 éves múltam, és eléggé idegesít ez a tény, hogy ilyenkor kezdem. Előre félek attól hogy kiröhögnek stb. valakinek van hasonló élménye?

Figyelt kérdés
Első lovaglás!

2013. júl. 25. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Miért röhögnének ki? Ismerősöm az édesanyjával együtt kezdte a lovaglást - ő volt 14, az anyja pedig 38. Na és? Akkor kezded el, amikor teheted, annyi. Szerintem én is több voltam már, mikor elkezdtem, mint te most... Nem volt belőle bajom soha. Persze, ismerek olyat, aki kb. lovon született, és odáig is van ettől, de szerintem az ilyen nem igazi lovas ember, mert hiányzik az alázat belőle.
2013. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Nekem is van ilyen barátnőm, persze rögtön hozta a lovascuccait ide(mindene van) miközben tudja, hogy nekem nem lehet meg mindenem, és valószínű hogy nem is lesz. Neki könnyű menőzni a "többtízezres" cuccaival, de nem hinném hogy ettől lesz igazi lovas :)
2013. júl. 25. 20:43
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell vele foglalkozni! Az első pár alkalomra meg ne is vegyél célzottan lovas cuccokat, mert nem tudhatod, hogy tényleg ezt akarod-e csinálni, van, aki pl. az első esés után, van, aki az első 1-2 lovaglás után már azt mondja, hogy mégse: aztán ott áll egy csomó alig használt, drága cuccal... Nem kell ezekkel foglalkozni, ismerek olyat, aki 60+ volt, mikor kitalálta, hogy lovagolni szeretne, és igazából miért ne tehetné meg? Megtanult stabilan ülni minden jármódban, aztán vett magának egy nyugodt, idősebb pacit, és lépőterepekre sétálnak ki, mert őt ez megnyugtatja, kikapcsolja. Én ebben abszolút semmi rosszat nem látok.
2013. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Miért röhögne ki bárki is? Tudod te, hogy hány olyan lovas van, aki felnőttkorban ül először lovon? Nálunk is több felnőtt lovagol, jelenleg még mind futószáras. A lovaglás "kortalan sport". :)

A 12 év egyébként még átlagosnak is mondható, és egy ennyi idős emberrel hidd el, hogy gyorsabban lehet haladni, mint egy 6 évessel például. Én legalábbis, ha oktatok, a 8-18 éves (plusz-mínusz néhány év) korosztályt szeretem a legjobban. Az ennél fiatalabb még nehezen koncentrál, a felnőttek pedig szeretik kidumálni magukat, ha rosszul csinálnak valamit. :)

A kor tényleg nem számít: van olyan, hogy a 4 éves kisgyerek úgy tud már figyelni, hogy simán haladunk vele; és van, hogy a 15-20 évesnek hiába magyarázol.

Egy a lényeg: nagyon figyelj az oktatódra! Szorgosan csináld, amit mond, és ne "szólj be" neki olyanokat, hogy "Ezt nem lehet megcsinálni" és társai... Nem fog olyat kérni tőled, ami lehetetlen, és legfőképpen nem fog kinevetni, ha valami nem sikerül. Azért van ott, hogy segítsen és elmagyarázza, hogy mit-hogyan. A többi lovas pedig szintén nem fog kinevetni, pontosan tudják, hogy ők is így kezdték.

Hajrá! :)

2013. júl. 26. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Tizenkét éves korodban pont jó korban vagy!:) Az egyik barátnőm 11 évesen kezdett el lovagolni, elég kicsi a lovarda, ahová járunk, mindenki ismer mindenkit, de senki nem röhögte ki, segítettek neki az elején nyergelni, kantározni, megmutatták neki a cuccokat, hasonlók. Én amikor lovardát váltottam, 13 éves koromban (ahogy mondtad, én is szinte 'lovon születtem', vicces, mert anyu még 7 hónapos terhesen is lovagolt néha, szóval nem voltam annyira kezdő), és az első órán hatalmasat estem, nem figyeltem eléggé, állandóan a többieket néztem.. Na, AZT senki nem bírta ki röhögés nélkül, még az edzőm se:) Szóval szerintem ne aggódj, nem lesz semmi baj, de tényleg ne vegyél még lovascuccokat, lehet, hogy nem fog tetszeni a lovaglás, sok szerencsét!
2013. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ááá, de már régóta tervezek lovagolni, nem hinném hogy nem tetszene. Imádom a lovakat, és örülök hogy végre a közelükbe kerülhetek, persze hogy van bennem kitartás! :D Ja, meg persze köszönöm a biztatást mindenkinek :)
2013. júl. 26. 16:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg még valaki figyelné a posztot, most elmondanám: már kb. 10-szer lovagoltam a kérdés kiírása óta(tábor), és még tegnap is voltam különórán, jövőhéten is megyek! Az oktatóm fiatal, 18 éves lesz, nagyon türelmes és kedves. Mindenki azt mondja a lovardában(egy nagyon kemény, nagy tudása oktató is) hogy hirtelen sokat fejlődök, szóval egyre több kedvem van hozzá :). Kaptam már, és kapni is fogok lovaglócuccokat, valahogy azokban jobban érzem magam lovaglás közben. Már lépés és ügetés módban is tudok menni kéz-kengyel nélkül(könnyű ügetésben még csak kengyel nélkül megy(majdnem le is estem:D), de tanügetés már megy (kéz és kengyel nélkül is)
2013. aug. 4. 16:06
 8/9 anonim válasza:
75%
Sokat segít, ha az első alkalmakkor nem csoportban lovagolsz. (Sőt, ha teheted később se, de ezek az órák dràgábbak, bár jól haladsz)Nekem a kezdetekkor nagyon jót tett a szőrén lovaglás, csak kantárral. Az üléseden nagyon sokat javít szerintem. Itt olyan egyszerűbb feladatokat csináltunk, mint három jármódban lovagolni, átlók/kiskörök/nagykörök/ívek, cavaletti és kisebb akadàlyok. Ha belekóstolsz a vágtába, rájössz, hogy nincs is annál jobb, mint szőrén vágtázni.:)
2013. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyedül lovagolok és ha futószárról levesznek, akkor a csoportos és a magánóra is 200 ft./60 perc. Szőrén lovaglást nem csináltunk eddig, de lehet hogy az is előfordulhat. :) A vágtázást meg nagyon várom már, főleg, hogy jó nagy pacin fogom elsőre kipróbálni :D
2013. aug. 5. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!