Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány hónaposan kell elválaszta...

Hány hónaposan kell elválasztani a csikót az anyától?

Figyelt kérdés
Olvastam egy könyvben hogy 4-6 hónaposan,máshol azt írják hogy ez túl korai.Nincs lovam csak érdekelne.

2013. júl. 26. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Fél évesen.
2013. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valletta ***** válasza:
6 hónaposan szokás.
2013. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyomatékosítom én is, 6 hónaposan. De az én csikóm 5 hónaposan már az anyja nélkül találtam, és bizony korai, mert ez meg is látszik rajta, és azóta is lopja az anyatejet pedig már másfél éves.

Sajnos nem is nőtt akkorára mint kellett volna. Alacsony és kisebb korához képest.

2013. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6 hónaposan, de ha a ló kicsit alulfejlett, vagy egyéb ok indokolja, akkor belefér akár a 7 hónapos kor is, ez után általában az anya már magától leválasztja a csikót.

Van, aki 3-5 hónapos kor között már leválaszt, és tápszerez, ez nem a legszerencsésebb, hidd el.

2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
és az baj ha én 8 hónapos korban választanám le?
2013. júl. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha eléggé fejlettnek látod a csikót, leválaszthatod. Felénk az a probléma hogy az ismerősöm csikója már egy éves sodrott csődör, egy karámban van az anyjával még mindig és meggajdul ha csak egy másodpercre nem látja az anyját. Eszeveszettül rohan, áttörte az áramozott kerítést emiatt, hisz már egy éves, méretei ilyenkor már nehezebb vele.

A csikó most eladó, valószínű meg is veszik, bizony lesznek bajok azon a napon.

2013. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!