Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a csikót az anyjához kötve...

Ha a csikót az anyjához kötve akarom kivinni terepre, hova kell kötni?

Figyelt kérdés
A kancával lovagolnék csikóstul,de a csikó nem követi az anyját,ezért szeretném hozzákötni.

2013. júl. 26. 16:03
 1/2 Valletta ***** válasza:
A nyakához egy erős, mondjuk kengyelszíjjal, emellett jó lenne tenni rá egy vezetőszárat is, amit a kezedben tartasz és egy hosszú lovaglópálca sem árthat.
2013. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
mondjuk azt nem értem, hoyg ha nem követi az anyját, azt azt jelenti, hogy már nem pici, akkor nem jobb otthon hagyni? ha meg még fiatal, akkor az anyjához kötöd valetta által említett módon (bár én vezetőszárat raktam a nyakába, és ahhoz kapcsoltam egy másik vezető szárat, aminek a végén volt a csikó), így elindultam és 5 perc után leakasztottam a csikót és jött szabadon, onnan már nem akart visszafordulni. egyébként indulás előtt ezt érdemes próbálgatni úgy, hogy hozzá kötöd ily módon az anyjához és azt csak vezetgeted, mert eleinte a csikó próbálkozni fog, meg egy idő, míg megtanul mellette így szépen menni és nem áll mondjuk előtte keresztbe.
2013. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!