Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A japán szamurájok milyen...

A japán szamurájok milyen fajtájú lovakon harcoltak?

Figyelt kérdés
Próbáltam utánanézni lófajtákat bemutató könyvekben, meg a másik oldalról olyanokban is, ahol a szamurájokról írtak, de ezt konkrétan nem tudtam meg eddig még sehonnan sem. Van valami külön lófajta Japánban? ha van, mi a neve? Vagy a kontinensről kerültek oda lovak?
2013. aug. 3. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vannak japán lófajták, mint a Misaki, Tokara, Kiso, Miharu, Miyako, Yonaguni, Tosa (már kihalt), Taishu, Noma, Hokkaido, Ban-ei - ennyit találtam. A közös jellemzőjük, hogy a japán lovak általában alacsonyabbak, mint a nyugati fajták, de még nem számítanak póninak, magyarul kislónak neveznénk őket. Itt találhatsz mindegyikról egy kis infót: [link]
2013. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ezek szerint azért nem találtam róluk sehol semmit, mert mind nagyon kis létszámú vagy éppen kihalt fajta.

2013. aug. 4. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!