Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amikor lóháton harcoltak,...

Amikor lóháton harcoltak, akkor aki gyalog volt, az leszúrta a lovat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valakire rátámadtak, aki gyalog volt, és nem érte fel a lovast, az simán leszúrta a lovat, hogy elessen, vagy nagy érték volt a ló, és nem csináltak ilyet?
2012. jan. 21. 10:22
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom, de jó kérdés. Érdekel.
2012. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ha meglehetet oldani máshogyan akkor megoldotta... már csak azért is mert ha megölöd a lovast tied a ló... (amit másnem eltudsz adni a vásárban, vagy megenni, ha nem tudsz lovagolni)
2012. jan. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima jewlin rakéta úgy 40000$, azaz úgy 10000000 forint. Ezzel azt próbáltam jelezni, hogy a háború nem éppen a sprólásra szól, amióta világ a világ hatalmas költségei vannak. A gyalogod örült, ha előbb leszúrhatta lovat, mitnhogy őt szúrják le, a hadvezért örült, hogy elég lovat szúrtak le, és ők nyertek. Az újrahasznosítás majd csak a győzelem után következhetett.
2012. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy mondod. A háborúban mindent szabad. Ráadásul amikor bemutatón látod, hogy a ló felágaskodik, és a lovasa lenne van, akkor azt azért csinálták a lovakkal, hogy a ló védje a testével a lovast a golyótól.
2012. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán! Sőt! Mivel a lovon harcolónak a lova jelentette a legnagyobb előnyt, a ló sokszor az első számú célpont volt.

A lovasok, mivel nem nekik kellett hordani a tömeget, jobban páncélozottak voltak, ezért ló nélkül lassabbak, lomhábbak, és sebezhetőbbek voltak.

Ezért páncélozták a lovakat is.

2012. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*lenne-lenn
2012. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy keleti forrásban olvastam, hogy ha gyalog vagy és lovas támad rád, akkor csak a lovasra szabad figyelni és nem arra, hogy a lovat elkaphatod-e. Abban a pillanatban az ember annyira elfoglalt a lovassal, hogy nem kockáztathatja, meg, hogy a lovat szúrja le.
2012. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!