Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló vásárlás előtt, milyen...

Ló vásárlás előtt, milyen orvosi vizsgálatokat kell elvégezni a kiszemeltünkön?

Figyelt kérdés
Gondolok az alapvető jártatástól (nem sánta -e) vérvételig, szóval milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni az orvossal, hogy azért tisztába legyek vele, hogy egészséges lovat veszek.
2013. aug. 7. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Mind a 4 lábról röntgen, nézze meg a jármódok tisztaságát, vérvétel, pulzus és légzésszám terhelés alatt, fogak, gerincét nem-e jelez fájdalmat, bélmozgást és légzést hallgassa meg, ízületeket tapintsa végig nincs-e kóros eltérés, pata érzékenységet is vizsgálja meg. Sikeres lóvásárlást kívánok!
2013. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. aug. 7. 14:17
 3/10 anonim ***** válasza:

A röntgen azért elég sokba kerül, szerintem az nem feltétlenül szükséges, bár ártani nem árt (illetve nem jobban, mint amennyit maga a röntgenezés).

Alaposan vizsgálja át, és vegyen vért, hacsak a lónak nincs friss vérvételi eredménye fertőző kevésvérűségre. Legyen az útlevelébe beírva, volt-e oltva, féreghajtva.

2013. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az első lóvásárlásnál mi is úgy gondoltuk, hogy felesleges az rtg. Hát mi belenyúltunk. Kb. 3 hónapja lovagoltam amikor egyszer csak lesántult. Mint kiderült csontkinövése volt ami nyomta a környező szöveteket. Szóval lehet, hogy drága az rtg, de egy beteglábú ló kezelése jóval drágább. Inkább kifizetek 100 ezret az orvosnak, hogy akkor teljes kivizsgálás mielőtt megveszem, sem mint milliókból kikezeltetni a lovat. Már 3 lóvásárláson túl vagyok és elengedhetetlen az rtg, a nélkül olyan , mint a zsákba macska.
2013. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne 100 ezrem arra, hogy aztán azt mondjam, nem veszem meg - és főleg, ha nem milliós lovakról beszélünk, nem éri meg egyszerűen; a legtöbb lábprobléma kiderül max egy hónapon belül ráadásul, az nagyon ritka, ami csak 3 hónapos folyamatos terhelés után jelentkezik. Az ilyesmi tipikusan beleesik a garanciális betegségek körébe, szóval ha ilyen derül ki, az előző gazda vegye szépen vissza.
2013. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Röntgennek nagyértékű lovaknál van értelme, de egy 200 ezres lónál elverni 100, hát nem a normális kategória (akkor már vehet az ember annyival drágább lovat). Orvosi vizsgálatnál egy álatlános vizsgálat általában elég, illetve ami nagyon javasolt, van olyan, hogy próbahét, amikor az ember elviszi és probálgatja a lovat, általában ennyi idő alatt már előjön, ha valami baja van.

Amúgy az állatvásár mindíg zsákbamacska! Ez olyan dolog, hogy nekem pl sikerült autoimmun szembeteg lovat vennem, de olyan szinten rejtve volt, hoyg amíg a betegség el nem hatalmasodott, addig az orvos se tudta diagnosztizálni. Szóval az állattal az ember mindíg beszphatja, ez egy ilyen játék, akinek nem tetszik, az béreljen lovat és akkor másé a probléma.

2013. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ ,mire kell ló, ha csak sajat hobbira és ez lesz az első lovcad , én inkább csikót ajánlanék , annál öröklött betegségen kívűl más nem jöhet nagyon suóba , tehat alapvizsgálat bőven elég , valamit össze is lehet szokni , egy ló tudatában van vele hogy erősebb nálad , és ha nem tisztel akkor bizony gyakran csökönyös öszvér lesz belőle :D
2013. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első lónak hobbi célra pont, hogy a csikó a legrosszabb választás, összeszokni bármilyen idős korában össze lehet a lóval... Ha Te vagy az alfa kettőtök közül, akkor max 1-2 hét, és a ló teljesen elfogad, megszok téged és az új helyét is. Másfelől választási kor 6 hónapos korban van, simán kitörheti a lábát addig, ha meg kevésbé súlyos az ügy, akkor akár el is lehet azt fedni, elő se jön, hogy gáz van, amíg el nem kezdik belovagolni, nesze neked garanciális betegség, 3 év távlatából már senki se vásárolj vissza.
2013. aug. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én sem mondanám, hogy első lónak egy csikó a legalkalmasabb, hiába lovagol az ember tizen éve, az nem ugyanaz véleményem szerint. Ha olyan lovat szándékozom venni amit már lovagolok régebb óta, akkor eltekinthető a röntgen szerintetek? Csak mert + 100 ezerre nem nagyon telne, de viszont az igaz, hogy ez még mindig olcsóbb mint kezeltetni.
2013. aug. 11. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ismered a lovat és napi szinten munkában van, nincsen lábgondja, én nem röntgeneztetném. Szerintem milliós lovaknál megéri, sőt, alap, hogy röntgen, de most egy 2-300 ezres lóra értelmetlen. 60 napig garanciális is a dolog, ha a tulaj elhallgat valamilyen betegséget, szerződésben kijelenti, hogy nincs baja a lónak, de kiderül, hogy mégis, ráadásul az bizonyíthatóan nem nálad keletkezett, hanem még nála, akkor köteles visszavásárolni, vagy a vételárból engedni. Fontos, hogy szerződést csak sütött, vagy chippelt lóra lehet érdemileg írni, másképp nyugodt szívvel letagadhatja, hogy ő azt a lovat adta el neked, amelyik sérült/beteg.

Mindenesetre én inkább azt mondom, hogy vegye vissza, ha kiderül, hogy gáz van, mint, hogy kifizessen egy százast potyára, mert utána azt mondom, nem veszem meg, sérült, helyette fizetek még százat egy másik lóra is, teszt jelleggel... Mert azért súlyos összegekről beszélünk.

2013. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!