Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy csináljam? Teljesen...

Hogy csináljam? Teljesen kétségbe vagyok esve már

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírok vágtázni. Volt egy esésem, agyrázkódásom lett, és ez nagyon bezavart. Azóta mindig befeszülök a lovon, mikor be akar ugrani vágtába, és nem bírom megtolni derékkal. Edzőm elmondta, hogy mit hogyan, de nem tudom megcsinálni. Nem érzem, hogy félnék a lovon, lehet hülyén hangzik, de a tudatalattim meg lehet, hogy igen. Mikor nem tudom megcsinálni, akkor mindig felmegy az agyvizem, megérzi ezt a ló, és totális kudarcba fullad a vágtázás. Tippek, hogy hogyan csináljam? hosszú idő, míg megtanulom? 1 hónapja próbálkozok, lehet kicsit javult a dolog, de már teljesen elvagyok keseredve. De nem fogom feladni. Elég sokat tan ügetek, 1,5 óra alatt 50 percet tuti.

Egyébként 1,5 éve lovagolok. Elkezdtem egy férfinál, aki hobbiból oktatott, és rosszul, nagyon rosszul. 8 hónapig voltam nála, az idő alatt csak 2x-3x vágtáztam, de amint tudtam otthagytam a helyet. most június végén elkezdtem lovagolni egy másik helyen, ahol jól oktatnak. De a vágta az istennek sem akar menni. Mindig kengyel nélkül vágtázok, mert kengyellel csak bajlódom, állandóan csúszkál a lábam.


2013. aug. 8. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez neked a jó oktatás? Na itt baxtál rá csúnyán. Ez nem az. Ilyenkor, ha az ember jelzi, hogy baja van és képtelen a "hagyományos" módon felülemelkedni rajta, akkor az edzőnek kötelessége volna visszarakni futószárra, hogy apránként kinevelje a lovasból az indokolatlan félelmet - magyarul tesz valamit a dogol megoldása érdekében. Másrészről nem csodálom, hogy 1 hónapja görcsölsz ha sz@rt se segítenek neked...

Az meg viccnek is nonszensz, hogy kengyelel nem megy a lovaglás, és ezt ők úgy elnézik neked. Ilyen helyről nagyon sürgősen gyere el, mert ez közelében nincs még a rossz oktatásnak se.

2013. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez fejben kell eldönteni. Tudod mi a problémád csak kezelni kéne. Amikor nem jön össze akkor is ilyen tisztán kéne gondolkodnod. Akkor lehet eszedbe sem jut csak az hogy nem sikerül. Inkább arra kéne koncentrálnod hogy ellazítsd magad és tudatosabb legyél. Jobban figyelj oda magadra hogy jó e az ülésed elég laza vagy e. Ilyenkor jól jön egy rendes iskolaló amelyik tudja mikor jön el a vágta ideje és szinte magától vágtázik. Kezdetnek megteszi ha csak utazol pár alkalmat.
2013. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne lovagolj egyszerre másfél órát, mert ennyit képtelenség intenzíven végiglovagolni, fáradtan, komolytalanul pedig nincs értelme.

Ülj vissza futószárra, voltizshevederbe, és csak így lovagolj addig, amíg kapaszkodás nélkül nem megy a vágta. A nyerget és a szárat felejtsd el addig, amíg nem megy stabilan mind a vágta, mind a beugratás és a felvétel. Borzasztó nagy különbséget fog jelenteni már pusztán a voltizsheveder is.

2013. aug. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az ugrással voltam így rossz élmény(bukás)miatt,ráadásul a tanulás kezdeti szakaszában.Még utánna több mit egy évig rettegtem még egy 40 cm-es x-től is.De nem adtam fel és hálaégnek az edzőmnek is végtelen türelme volt.Mostmár elmondhatom magamról,hogy nem félek,de ez nálam másfél év volt,nem egy hónap...Szóval,ha igazán akarod akkor türelem...:)
2013. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Valletta ***** válasza:

És ebből a másfél órából hányszor próbálod meg vágtába beugratni? Én fél óra után már csak erre koncentrálnék. Ha kengyel nélkül már egy hónapja próbálkozol és még mindig nem megy, próbáld meg könnyű ügetésből, kikönnyítve, hogy szerezz némi önbizalmat, ne veszítsd el a kengyelt.

Ne haragudj, de nem csak, hogy másfél év, az új helyen eltöltött egy hónap után is elképzelhetetlennek tartom, hogy még mindig ne menjen. Vagy a lóval vagy az oktatóval van valami probléma. A ló nem ugrik be egyetlen mozdulatra? Az oktató nem akar visszatenni futószárra? Nem akar egy vezetőlovat eléd tenni? Nem értem, hogy lehet ezen ennyit kínlódni... Normális esetben pár futószáras alkalom után már vágtában is kellene, hogy menjen a lovas, főleg, hogy könnyebben megtanulható, mint az ügetés. Valami nagyon nem stimmel azon a helyen.

2013. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!