Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálással kapcsolatban....

Hozzátáplálással kapcsolatban. Hogy csináljam? Jól csinálom? Hogy tegyem változatossá? Husikat mikor lehet adni? Teljesen rágörcsöltem most már!

Figyelt kérdés

Alma, krumpli, répa, sütőtök, körte, barackok, brokkoli, banán ilyen sorrendben? Ezeket egyesével és aztán keverve adjam neki? Hogy csináljam hogy változatos ételeket adjak neki? Tejpépet is adhatok?

Öt hónapos anyatejes babámnál most kezdtem a hozzátáplálást. Almát adok neki a 5. napon tartok az alma variációkkal, mert nem ízlik neki vagy még mindig szokja az ízét? Almalé, alma gyümölcs centrifugálva, reszelve, párolva-anyatejjel hígítva, almapép bébiétel. Talán ezekből a bébiételt fogyasztotta szívesebben, de kb. 3 kanálnyit evett, mert több jött ki mint amennyi bement. Úgy tudom hogy 5 kanálnyi mondjuk alma után lehet új ízt bevezetni. Valóban?


2013. ápr. 7. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Látom, hogy tényleg teljesen rágörcsöltél:)))

Azt tudom mondani, hogy nem kell elsietni. Saját tapasztalat. Csak szépen nyugodtan kóstolgassa.

2013. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nyugi.. szoptatod, úgyhogy éhen nem fog halni. :)

Az a lényeg, hogy kóstolja, szokja az új ízeket.


Arra figyelj oda, hogy egyszerre mindig 1 új ételt vezess be a már ismertek közé, és azt 3-4 napig kapja. Ha nincs tőle baja, akkor keverheted a korábban már adottakkal, hogy változatos legyen, és így vezesd be az újakat is.

Így ha valami baja van, tudni fogod, hogy mitől lett.


Én úgy csináltam, miután próbálkoztam almával reszelve, főtt krumplival, ezekből nem kért a drágám, úgyhogy kapott sütőtök pürét. Miután rájött, hogy az nem is olyan rossz, 3 nap után kevertem hozzá egy kis krumplit, ezt így kapta 3 napig, utána almát főztem össze krumplival (nyersen még akkor nem volt hajlandó megenni), szintén 3 napig, és utána szépen elfogadta a többi újdonságot is.

Ezek az alapok, utána jöhet szép sorban a többi.

Én kb. így adtam: s.répa, barack, banán, brokkoli. Meg azt hiszem a céklát is korán lehet adni, de ebben nem vagyok már annyira biztos.

2013. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen nektek! Akkor még egy kicsit próbálom az almát és aztán váltok másra. Akkor te egy kis cselhez folyamodtál. Amit nem igazán szeret azt belekevered abba amit már elfogad. Nagyon rafinált :) Igen, az cékla is a korai étkek közé tartozik. Tejpépet mikor adjak neki?
2013. ápr. 7. 22:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs hova sietni! Én eleinte egy újat egy hétig adtam neki, és hetente bővítettem a sort. A sima reszelt almát nekem sem ette nagyon, de mióta megpárolom és úgy pépesítem, sokkal szimpatikusabb neki az állaga, és már eszi. Arra jöttem rá, hogy az állagon múlik, nem is az ízen. Hiszen mindennek az íze új neki, eleinte fintorog, de aztán ügyesen megeszi. Viszont ha egy picit is nem pépes, akkor azonnal visszaöklendezi az én babám. Nekem az állagra kell nagyon odafigyelnem! :)Az áttörést az etetőszék hozta nálunk, azóta mindenből sokkal többet eszik, hiszen kényelmesen ül, nem fárad el olyan gyorsan.

Husikat ált. 6 hónapos kortól ajánlják, de van olyan bébiétel, amire 5 hót írnak! De majd a babád úgy is mutatja, hogy jó e neki, vagy még várni kell vele. Nálunk a körte volt a mumus, pont 6 hónaposan adtam neki, nah olyan hasgörcsei még soha nem voltak, mint a körte után! 3 óra non-stop üvöltés, mire át is ment az egész emésztetlenül és kikakilta nagy nehezen. Pedig pl a körte is már 4 hónapos kortól ajánlott a bébiételeknél...lassan 7 hónaposak leszünk, de a körtét még mindig nem próbáltam újra :)

A babáknak eleve idő kell, míg a kanalat megszokják, nem tudják mit kezdjenek vele! A nyelvüket is teljesen máshogy kell használniuk, mint a szopásnál, szóval adj időt a babádnak, hogy ügyesen megszokja a kanalazást!

2013. ápr. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia nekem 6 hónapos volt a babám amikor elkezdtem a hozzátáplálást, 3 hete :)


Nekem így voltak előtte az időpontok

7 - reggeli

11 - tízórai

15 - uzsi

18:45 - vacsi

(19:30 fürdés)

+ utána még szopi - ez már csak nasi


Én úgy csináltam, hogy 1-1,5 hét alatt eltoltam egy kicsit az időpontokat, hogy legyen hely az ebédnek, ami nálunk csak szilárd lett szopi nélkül, ha eszik, eszik ha nem nem utána már csak vizet kap...


(A doki néni persze előzőleg nem igazán adott tetsztős tanácsot szóval nekem kellett kitalálni, utólag meg dícsért hogy milyen ügyes vagyok )


tehát az átmeneti időszakban így alakultak az időpontok

7

11 legkésőbb ekkor

16

19

(19:30 fürci)

+ szopi nasi


A bevezetéskor pedig így:

7 szopi

11 szopi

12:30/13:00 szilárd

16:00 szopi

19:00 szopi

(19:30 fürci)

+ szopi


Én ezek mellett még 23:00 körül lefejem mind a két cicit a biztonság kedvéért.. általában akkor fekszem le aludni:)

Remélem segítettem!


Én most azon töprengek, hogy a 19 órás szopi után megkínálnám az ebéd (általában házi tejcis zöldség püré) maradékával, ha kéri kéri, ) és így talán a nasi szopit is elhagyhatnánk, a többi időpontot én sem szeretném kiváltani mert akkor még rendesen van tejem 1 ciciből 180-230at szokott szopizni.


Neked erről mi a véleményed?

2013. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos, jól csinálod ha meg is dicsért a doki nénid :) Én még erről nem tudok nyilatkozni. Jelenleg a kisfiam 2 óránként szopizik és délkörül adom jelenleg még az almát.
2013. ápr. 9. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!