Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a lovasoktat...

Mi a véleményetek a lovasoktatótokról/edzőtökről?

Figyelt kérdés
Itt kíváncsi lennék, hogy mi a véleményed róla, milyen szép élményeid voltak vele, és mik azok a dícséretek, tanítások, amiket hála neki, sosem fogsz elfelejteni.

2013. aug. 12. 12:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

Huszonpáréves lány, de külföldön (No.) is dolgozott munkalovasként. Látszik rajta, hogy szereti a lovát, figyel rá, és mivel rajta lovagoltatja az 1-2 tanítványát, ezért saját érdeke is, hogy tényleg jól lovagoljunk. :) Én rajta kívül még sosem találkoztam olyan edzővel, aki ilyen mértékben tanúskodna arról, hogy nem a pénz miatt csinálja, és nem megkopasztani akar (miközben nincs nagy keresete, és nem is gazdag). Én havonta fizetek neki fix összeget, és az egésznek a legelején tisztáztuk, hogy akkor ez x edzést, y terepet, és z db olyan alkalmat takar, amikor egyedül dolgozhatok a lóval. Ennek, és annak ellenére, hogy lévén, hogy nem keres nagyon jól, elég sokat dolgozik, amint van egy szabad plusz órája vagy valamiért nem kell bemennie dolgozni, azonnal szól, hogy jöjjek, tart edzést, mikor ez elvileg nem is lenne benne a megbeszéltekben... Igényes a lovára, akin látszik a törődés, nem fiatal már, de a lába tökéletes, soha semmi baj nincsen vele, örömmel dolgozik, terepen meg olyan, mint valami fiatal nemrég belovagolt csikó, aki először szembesül vele, hogy de nagy a világ. :D Korrektül alapszinten ki van képezve, nem elégedett meg a magyar átlagnak nevezhető "jobbra húzom, jobbra megy, balra húzom, balra megy" stílussal, vállat be, farat be, combra való engedés, hátraléptetés remekül megy neki. Ezeknek köszönhetően én nagyon szeretem, nagyon közvetlen, és jól ért ahhoz is, hogy hogyan adja át a tudását. Sokat magyaráz, nem dicsér folyton, de nem is ritkán, és ha igen, az nagyon jól esik, de mindig tudja azt is, hogy mikor kell felemelnie a hangját, vagy mikor kell felülnie, és megmutatni, hogy mi is a feladat. Minden edzés végén elmondja, hogy mi ment jól, miben fejlődtem, és min kellene még javítani, mire koncentráljak legközelebb a legjobban, ami nagyon sokat segít abban, hogy tényleg céltudatosan és egyenesen haladjak előre, pedig nem versenyzem, csak szeretnék korrekt hobbilovassá válni. :)

Szóval tényleg nagyon jó edző, és nagyon szerencsés vagyok, hogy hozzá kerültem, korábban kissé szűkös anyagi keretünk miatt nem is álmodtam volna ilyenről. :)

2013. aug. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%
én nem rég kerültem át az új oktatómhoz és én is csak a legjobbakat mondhatok róla. 23 éves de kora ellenére egy profi (igaz nem pár éve oktat). nem zsigerel ki, fele annyiért ad órát amiért pesten,és valóban oktat. boldog vagyok,hogy ilyen oktató találtam,mert egy kincs a mai helyzetet elnézve..
2013. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
61%
Én imádom az oktatómat :) Most lovastornázok, és hogyha valamit elcseszek, akkor nem leszid, hanem mosolyogva kijavít :) velem együtt nevet, ha valami vicceset csinálok, és bármiről lehet vele beszélgetni.Ha valaki nagyon felidegeli, akkor kicsit mufurc, de attól imááádom <3 Mindig a lovak érdekeit tartja szem előtt :)
2013. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
az edzőm egy huszonvalahány (asszem 24) éves csaj. irtó jó fej, ha valami nem sikerül sosem szid le, hanem elmagyarázza és megmutatja. mindenkivel tök jó fej engem is szinte barátnőként kezel pedig 14 éves vagyok. nagyon szereti a lovakat és látszik hogy nem csak a pénzért oktat hanem tényleg jó lovasokat akar faragni belőlünk. ugrató edzéseket is tart, a haladók azt mondják akkor is sosem siettet semmit és nagyon kedves. emlékszem egyszer, kb egy éve korán mentem a lovardába és a lovon amelyiken aznap lovagolni szoktam még valaki más ült, és addig beszélgettem az oktatómmal. azt mondta h nincs annál jobb érzés mint amikor átadod valakinek a lovas tudásodat. szerintem ez nagyon szép gondolat, ez úgy megmaradt bennem. :)
2013. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!