Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Póni valóban patairhagyulladás...

Póni valóban patairhagyulladást kaphat ha sok füvet legel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül egy éven belül tervezek venni egy nagy lovat, akit lovagolnék és mellé egy shetlandit, mert mindenképp kell egy társ és úgy gonodltam, hogy a sheti elég költséghatékony már a mérete miatt is.

De nem tudom, hogy mi lenne a legjobb takarmányozása. Én ridegtartásban nem tudnám megoldani a póni legelési idejének korlátozását, de azt hallottam, hogy a póni patairhagyulladást kaphat a túlzott friss zöld legelésétől. Igaz ez?

Elegendő-e az, ha a póni ~ napi 3kg szénát kapna(mivel nem dolgozik, ezért szemes takarmányt nem kapna) és egész nap legelhetne mellette?


2013. aug. 13. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell hozzászoktatni a legelőhöz, és akkor nincs probléma, egész évben kint lehet. Patairha gyulladást a hirtelen sok friss zöldtől kap(hat).
2013. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A tavaszi friss zölddel kell vigyázni, illetve ha korábban nem volt legelőn a ló, akkor fokozatosan kell hozzászoktatni. De ha már hozzászokott, egész évben nyugodtan lehet legelőn, semmi baja nem lesz. Szemestakarmány nélkül is elvan, én azért télen egy-egy marék kukoricát szoktam dobni a póniknak is, természetesen a széna mellé, főleg, ha ridegben van. Valamiből élnie kell télen, a hidegben sok elmegy fűtésre náluk is, ha nem istállózott a ló. Vagyis télen azért egy kevés abrak nem árt, széna kötelező, abrak helyett egy-egy marék lucerna is mehet, az is tökéletes neki.

Patairhagyulladást a túlzott fehérjebevitel okoz a póninál, vagyis ne kapjon munkát nem végző póni megfelelő mennyiségű legelő mellé lucernát, kukoricát, árpát, max. kevés zabot.

2013. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. aug. 14. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!