Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhesség megállapítása!?

Vemhesség megállapítása!?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz vemhes a lovam. (nem betervezett vemhesség) Nő a hasa is és szeptember végén kéne ellenie. De lehet hogy csak kövér. Állatorvost akarunk hívni hozzá hogy megnézze. Kb. mennyibe kerül egy ilyen vizsgálat? És hogy zajlik? Kell előtte a kancával valamit csinálni? (Gondolok itt olyanra hogy az nap amikor jön a doki nem kaphat enni.)

2013. aug. 14. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát azért az igencsak észrevehető hogy hasas e a kanca vagy sem. Mondjuk 21naponta sárlik.Ha előtte produkálta a tüneteket, de ezek elmaradnak akkor nyílván kiscsikó lesz. Az én kancám pl sárlás időben odajön, hozzámbújik, beáll vizelni, egyértelmű mikor sárlik. Ő most volt 2hónapos hasas, tehát jövőre lesz csikó. De azért egy kancatartónak illik tudni mikor sárlik a lova. Márcsak mert akkor úgy időzíted az edzést,nem mész csődörök közé lovagolni..stbstb. Ezt naptárba fel kellene írnod!Jobban jársz!

Az UH-s vizsgálat eltérő tarifájú. Dokifüggő is!Szerintem előszőr beszéld le vele telefonon, mondjon egy napot, és akkor előre fel tudsz készülni mi hogy. De ilyen vemhességnél a doki már nem fogja tudni megmondani a pontos napot.Ezért jó ha tudod mikor sárlott utoljára, mert abból ki lehet számolni.

2013. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Plusz azért egy vemhes kancára jobban oda kellett volna figyelni, vitaminok, és egyebek terén. Mikor felmerült a vemhesség, már kellett volna dokival konzultálni.Nekem azt mondta a doki hogy fizikálisan is meg tudja állapítani a vemhességet, (benyúl- mondjuk a mi dokink azt mondta hogy keressünk erre mást), Az Ultrahang jobb megoldásnak tűnik, csak nem minden dokinak van, tehát azért lehet utaztatni kellene a kancát, vagy a kiszállást fizetni ha máshonnan megy a doki. Egyébként nincs segítséged, olyan aki észrevette volna hogy vemhes a kancád?
2013. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem sárlik már 3 hónapja. De előtte nem nálunk volt így nem tudom hogy előtte sárlotte (beszéltünk dokival nem rég de azt mondta ez lehet álvemhesség is és csak később nézi meg).
2013. aug. 18. 10:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Na a másik kancámmal én is így jártam. Mármint úgy vettem meg/cseréltem el. Volt egy nagyon gyagyás, kezelhetetlen lovam, és ahelyett kaptam a mostani kancát, akit úgyhoztak ide hogy állítólag vemhes, de nem tudnak pontosabbat mert 1 hónapja van náluk, és az előző gazdája meg csődörrel tartotta.... Mióta nálunk van nem sárlik, szóval nyílván hasas, de a pontos ellést nem fogjuk már megtudni.Maximum arra alapozhatok hogy tavasz környékén kezdenek sárlani (persze van amelyik télen is sárlik, ritka, de akad) szóval olyan áprilistól számolom, és előbbre várom a csikót majd. Az biztos ha meglesz akkor utána pontosan felírom ennek a kancának is az időpontokat, mint a másik kancámnál. Igaz ő már 16éves, mire meglesz a csikó 17lesz, lehet nem is fog sárlani, de jó nyílvántartani ezeket. Esetleg te is próbáld felvenni a régi tulajjal a kapcsolatot, hátha tud mondani valami konkrét időpontot.
2013. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!