Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan "játsszam" le vele? 3...

Hogyan "játsszam" le vele? 3 éves csődör csikó.

Figyelt kérdés

3 éves csődör csikó, elzárva fajtársaitól. Fiatal és neveletlen, soha nem volt vele szakszerűen foglalkozva. Harap, rúg, rosszalkodik, nem tiszteli az embert. Vágó hídra adják ha nem tudják hasznát venni.

El kezdtem foglalkozni vele. Az első dolog a tisztelet megszerzése akart lenni. Eddig azt hittem szépen haladunk, tegnap viszont páros patával kirúgott felém, amikor el akartam küldeni mert a személyes terembe tolakodott. Sikeresen elugrottam előle, de ezután, úgymond ráhagytam az egészet. Eljöttem tőle, nem tudom mi járt a fejembe. A lényeg hogy abban a tudatban váltunk el, a ló szerint hogy ő a főnök. Ezt már muszáj lesz lejátszanom vele, nincs bennem félelem nem arról van szó. Csak egyszerűen nem tudom hogyan kéne, mert nem akarom elveszteni azt a parányi bizalmat amit belém és az emberekbe vetett. Nyilván nem úgy tervezem hogy ki hozom azt széjjel verem. Teljesen normálisan, mintha mi sem történt volna kivezetem(már ha ki tudom) és elkezdek vele ugyanúgy foglalkozni, ám résen leszek és amint bepróbálkozik azonnal meg kapja érte ami jár. Nincs ostorom, sem semmilyen pálcám, eddig is egy rövidke botom volt meg egy vezetőszáram, kötőfékkel amit ha úgy van simán képes elszakítani.

Szóval hogyan csináljam hogy én nyerjek? Vagy kinek lehet szólni ilyenkor hogy segítsen? Keressek egy edzőt? Vagy belovaglót? Szorít az idő sajnos. Segítsetek, nem akarom hogy vágóra vigyék, alapból nem lenne semmi baj a lóval ha lenne társasága, és a legelejétől normálisan foglalkoztak volna vele!



2013. aug. 14. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb lenne kiheréltetni, legalábbis később biztosan! Természetesen az nem segít a tiszteletlenségből adódó problémákon, de lehet hogy úgy könnyebb lenne vele 'tárgyalni'. Ha rövid akarok lenni akkor meg: keress egy tapasztalt kiképzőt aki ha rád is hagyja a munkát, rávezet a helyes útra. Sok szerencsét ^^
2013. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kacér78 ***** válasza:
Mindenképp elöször a bizalmadba kell hogy fogadd,sajna ez nem rövid ídő!Sok simogatással,szép szavakkal legalább napi 1 óra hogy csak vele legyél.Ha úgy látod egy ídő után valamenniyt is haladsz vele jó irányban,adhatsz neki jutalomfalatot is.4 lovam van,ebből kettő 3 éves csikó és a csödör kilett herélve 1 éve!Baromi nyugodt,bújos,szófogadó,jófej paci.Viszont ha tényleg nagyon kezelhetetlen és úgy érzed nem bírsz vele,akkor én is csak azt tudom tanácsolni amit az elöttem szóló,kérj tanácsot olyantól aki ért az ilyen dolgokhoz!
2013. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Márpedig az elkerülhetetlen, hogy ha kell, akkor jó időben és helyen rácsapj, de úgy, hogy azt megérezze. Ha rádrúg és elsétálsz, az nem segít, az sem, ha erre odamész és megsimogatod, hogy jól van, majd máskor biztos nem csinálod. Ménesben egymás között is úgy rendezik a kérdést, hogy odaküldenek egymásnak egy-két isteneset, amíg a másik azt nem mondja, hogy na jó, te vagy a vezér. Az természetesen nem lehet megoldás, hogy kihozod és jól megvered, nagyon fontos a következetesség és az idő - nem akkor kell elverni, amikor épp semmit se csinált, hiszen azzal nincsen semmi baj, ha csak elvan magának! Ha megcsíp, akkor csapod orron, nem akkor, ha épp legelészik, mert a büntetést az utolsó cselekedetével kapcsolja össze - egyből (!) kell büntetni, amint durvul, ha egyből odébb próbál menni, akkor akár vigyél magaddal pálcát, és csípd meg a farát. Nem tudsz neki akkorát odavágni, mint egy fajtársa, szóval nem kell aggódni, persze ne a szemét verd ki pl. Az viszont elengedhetetlen a bizalom kiépítésében, hogy ha valamit jól csinál, legyen jutalma - simogasd meg, esetleg adj neki valami finomat, tudasd vele, hogy ügyes volt, és ezt a viselkedést szívesen látod. Ok nélkül viszont ne jutalmazd.


Akár edző, akár belovagló segítsége jó lehet amúgy, mert olyan lóval, amelyik emberre rúg, mindig nehezebb az ember dolga, és komolyabb hozzáértés kellhet. Viszont ha szakembert hívsz, győződj meg róla, hogy ténylegesen az, aminek mondja magát, legyen valami referenciája, ami mutatja, hogy tényleg érti a dolgát. Sajna vannak nagyon retardált, lovat maximum képeslapon látott emberek is, akiknek valahonnan papírja van mégis...

2013. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gergo1998 ***** válasza:
a legjobb az lenne, hogy először is kiheréljék, megnyugodna és ez rengeteg ilyen esetben segít, hisz nem függ a hormonoktól, és beloaglót hívj hisz, ha kiadsz pénzt akkor 2 legyet ütsz egy csapásra, mert elnyeri a ló bizalmát, leszoktatja a rossz szokásairól, és be is lovagolja remélem segítettem :D
2013. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!