Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon sok sörény jön le a...

Nagyon sok sörény jön le a lóról, gond ez vagy csak, , cserélődik"?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A sörénye nem cserélődik. Attól hullhat, ha túl hosszú, próbáld meg, hogy legalább 5-10 centit visszavágsz belőle, de akár teljesen tüsire visszanyírhatod, ha az tetszik. Az is lehet, hogy túl erősen fésülöd, és téped, próbáld nagy kefével, kifésülőspray-vel, finoman. Ha ettől nem múlik el, akkor lehet egészségügyi a dolog. Ha magának vakarja ki, akkor nyári ekcéma, a szúnyogok-legyek miatt, erre lehet kapni riasztókat, de ami igazán jó, az az ekcématakaró. Ha tényleg hullik, akkor érdemes dokit megkérdezni, lehet valamilyen tápanyag hiánya, de más is, nem vagyok orvos, úgyhogy nem tudok többet. Nekem nagyon dús sörényű haflingi lovam van, állandóan nagyon hullik a sörénye, ha elér egy bizonyos hosszúságot, de mindig visszapótlódik, tehát nem lesz neki soha kevesebb, csak hullik, de évek óta nem nyúltam a sörényéhez, és semmi változás vele, de ha kifésülöm, mindig egy csomó a kefén marad. Az normális. Ha a te lovadnál is úgy látod, hogy hullik-hullik, de nem fogy, akkor nincs gond. Ha zavar, hogy hullik, akkor vágj le belőle, vagy ritkítsd.
2013. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem merem neki fésűvel, mert elég durva sörénye van. Vettem egy ilyen hajkefét és azzal szoktam, ez nem tépi neki.

Ma oda mentem hozzá és csak finoman meghúztam egy helyen és már is jött le egy csomó.

2013. aug. 14. 15:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Kicsit elírtam a kérdést, de siettem. Köszönöm a válaszod. :)
2013. aug. 14. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok, én is a hajkefét pártolom, kevésbé teszi tönkre, mint a fésű. Az enyémnek a farkába beletört minden hajkefe, de lehet kapni direkt lovaknak erősebb, nagyobb hajkefét, én most azt használom, de azon is mindig marad. Ha pár szál hullik csak, akkor nincs gond, ha viszont csomókban jön le, vagy láthatóan ritkul a sörény, akkor mindenképp valami baj van, kérdezd meg a dokit.
2013. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!