Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon fénytelen a lovam...

Nagyon fénytelen a lovam szőre, sörénye és a farka. Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
1 éve vettem a lovam és a szőre már az elöző gazdájánál is ilyen volt. Láttam róla régi képeket azon meg szinte csillogott. Mit lehetne tenni, hogy újra visszanyerje szőre fényességét? Valami lósampon vagy olívaolaj esetleg spray? Az étrendje kiegyensúlyozott és állatorvos is gyakran nézi nem beteg. Valaki tudna segíteni? Ti mit használtok? :)

2013. júl. 5. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam csinálni hogy egy alapos lópucolás után egy tiszta száraz kendővel vagy törülközővel átsimítom a szőrét - fura de tényleg fényesebb lesz tőle. A lósamponok általában nem fényesítenek, de vannak ilyen szőrfényesítő szerek: [link]
2013. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A lovardában, ahová járok lovagolni, van egy sörényápoló spray, ami elképesztően jó. Ráfújjuk nyergelés előtt a sörényére meg a farkára, pár perc alatt beissza, és nagyon jó "állaga" lesz. Nem tudom pontosan mi, de nagyon jó.
2013. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak takarmánykiegészítők direkt erre a célra. Mosd le vízzel, hogy a por meg a kosz lejöjjön róla, de a sampont csak mértékkel használd, szárítja a bőrét-szőrét. Lehet kapni direkt fényesítő sampont is, annak is van haszna. Van szőrfényesítő spray is, bár én azt csak versenyre használom, de nagyon jó szaga lesz tőle a pacinak, meg fényes lesz a szőre is (de az enyém fél a fújástól, úgyhogy szivacsra fújom és rákenem). Menj el valami közeli lovasboltba, és kérdezz rá, biztos lesz valami kencéjük, vagy balzsamuk, vagy valami fényesítő. Takarmánykiegészítőt nem tudom hol lehet jót kapni, de annak tartósabb a hatása szerintem, mint a kencéknek. Aztán azt is tudni kell, hogy a lovak téli szőre nem annyira fényes, csak a nyári.
2013. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mosd le az egész lovat sima vízzel, esetleg samponnal (pl. Wu2 tökéletes a célra), ha megszáradt, nézd meg, milyen. Ha nagyon színtelen, akkor a takarmány és a mozgás mennyiségében és/vagy minőségében lehet esetleg gond, vagy ha pl. egyedül tartott ló, lehet mentális eredetű is a probléma.

Vannak különböző spray-k és takarmánykiegészítők mindenesetre, kúra-szerűen is lehet ezekkel trükközni.

2013. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lovam már 23 éves és szimplán jó takarmányozással gyönyörűen fényes a szőre..amúgy lenmagot halottam, hogy az jó..:)
2013. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a lenmag valóban segít, de egyébként jó takarmányozás mellett magától (pucolás nélkül) is csillognia kéne, sőt, almásnak kéne lennie! tehát lehet, hogy a mennyiség megfelelő, de talán a minőség mégse. illetve még a porfürdő az, amivel maguknak fényesítik a szőrüket. ha ráfújsz valami szmötyit, attól lehet, hogy adott pillanatban csillogni fog, de a szőre nem lesz szép, csillogó, nem a szőr fog csillogni, hanem rajta a szmötty!
2013. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lenmag ami azt illeti, csak forrázva segít, amúgy nem fejti ki jótékony hatását, ami annyiból áll, hogy síkosítja a beleket, így segíti az emésztést, és a béltartalom továbbhaladását.

Azt kéne megnézni, hogy mit és mennyit eszik - ha a mennyiség és a minőség is stimmel, akkor a mozgás mennyiségét és minőségét (!) is meg kell vizsgálni. Ha valamilyen mentális gondja van a lónak, ritkán, de az is lehet hatással a dologra,bár az már feltűnt volna jó eséllyel.


Egy féreghajtás is beleférhet amúgy, ha már régebben volt.

2013. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!