Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megér ez a ló ennyit?

Megér ez a ló ennyit?

Figyelt kérdés
[link] Nagyon tetszik, és hobbilónak szeretném, tereplovaglásra, meg természetes kiképzésre, kisebb díjlovas versenyekre. De ennyi pénzből 3 hobbilovat veszek. Tényleg megér ennyit?
2013. aug. 14. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Nade 3 milyen lovat veszel ebből....

Öreget vagy túl fiatalt, vagy hülye szokásoktól hemzsegőt...

Ha ez tényleg ilyen klassz kis paripa (menj el kipróbálni! akár többször is), bőven megér ennyit- pláne ha egyedül is biztos terepló.

Nekem megérne, ez nem sok egy lóért.

2013. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem sok érte, de nem tetszik hogy ennyire felvértezve fotózták...
2013. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ennyit megér, ha tényleg jól képzett, és megbízható paci. 600 ezerből 3 ló csak akkor jön ki, ha nyers lovakat nézel, viszont 300 körül már kapsz belovagolt, megbízható lovat.

Felszereléséből ítélve viszont a ló messze áll attól, hogy díjlovas versenyen megbízható társként tudjon szerepelni, és értékelhető teljesítményt tegyen le az asztalra, azt elhiszem róla, hogy terepbiztos.

2013. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem, de lehet neked igen. Ha egészséges és valóban olyan jól van lovagolva (egyébként a képre ránézésből nem feltétlenül gondolnám) akkor megérheti, persze kérdés, hogy tetszik-e egyáltalán neked a nóniusz (én nagyon nem szeretem, de ízlések és pofonok ugye), mindene ép- e a lónak, az egész napos utakkal (amiről ír) mennyire csinálták ki a lábait stb.

Ennyi pénzből már remek félvéreket lehet venni, én inkább arrafelé keresgetnék, de neked kell tudnod, mit is akarsz valójában. Hobbira rendben lehet, díjlovaglásra szerintem közel se alkalmas.

2013. aug. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó lebutított kép,semmi lényeges nem látszik rajta. Én számomra ha ilyet látok ,már nem pozitív gondolatokkal tölt el.Én nem adnék érte ennyit,díjlovaglásra szerintem sem alkalmas ,hobira jó lehetne,de arra találsz olcsóbbat is.
2013. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Díjlovaglás csak hobbiból, természetesen nem nagydíjra szánnám, de helyi versenyeken mindenféle lóval indulnak, ha kicsit helyrepofozom, ő se indulna rosszabb esélyekkel, igazolt versenyző pedig nem vagyok, de nem is ez a tervem. Mindenképp nagy, robosztus pacit keresek, mert családi ló lenne, apukám is lovagolná, és ő 100 kg körül van, ezért a nóniusz fajta, meg a ló akin régen tanultam díjlovaglást, ő is félig nóniusz volt, és imádtam. Kicsit én is tartok tőle, hogy ha egy 5-6 éves ló reggeltől estig megy, mennyire lesz tropa a lába, és a rendes képeket is hiányolom, de nincs nagyon messze, ha elmegyek megnézni, úgyis kiderül milyen, csak az érdekel, hogy nem nagyon elrugaszkodott ár-e ez egy ilyen lóért, én 400000 körül gondolnám jónak, de tényleg nem tudom.
2013. aug. 15. 10:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel tenyészértéke nincs (herélt:) ) valószínűleg a tudását fogod fizetni, akkor mindenképpen megéri. Amúgy szimpi ló, nekem kifejezetten tetszenek a nagy, értelmes szemei.. Szeretem a nóniuszokat. Mivel említetted, hogy családi és hobbi paci lesz, szerintem erre tökéletes, nagyon erős, szívós lovak! Díjlovaglásra M/L szintig minden ló tökéletes! :))
2013. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kép gyakorlatilag nincs róla, ebből annyi derül ki, hogy a "belovagolt" alatt azt kell érteni, hogy megrántom fordul, megrúgom indul. Herélt, tehát nincs tenyészértéke. 6 éves, tehát fiatal, ez jó LENNE, de nekem az egész hirdetés azt súgja, hogy nem úgy van lovagolva, ahogy kéne, hobbira persze jó, E-ben és A-ban meg végül is szinte akármilyen lóval el lehet indulni, ha nem a győzelemre hajtasz.

Ebből a pénzből 3 döglött lovat veszel esetleg. Én nem hiszem, hogy adnék ennyit a szóban forgó lóért, de menj el, nézd meg, próbáld ki, mennyire van elrontva, és ha úgy ítéled, hogy nagyjából egészséges, és fel tudod hozni olyan szintre, amilyenre neked kéne, akkor alkudj le belőle egy bő százast, és viheted.

2013. aug. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3-400 ezer körül már találsz stabilan belovagolt, fiatal nóniusz heréltet, én nem tudom, hogy ez a ló westernben, angolban, vagy milyen stílusban megy egyáltalán, de azt tudnod kell, hogy egy olyan lovat, ami alárúgsz és megy, megrángatod, megáll szinten van lovagol, bő 1-2 év, mire olyan szintre hozol, hogy maradjon nyugodt, kiegyensúlyozott és jól kezelhető terepló egyedül is, egyúttal eséllyel induljon díjlovas versenyen, akármilyen szintről beszélünk is, és gond nélkül vigye apukád is (nem tudom, ő mennyire tud lovagolni). Én más lovat néznék, mert lehet, terepre jó, de nagy eséllyel átlovaglást igényelne.
2013. aug. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egy igazi hobbi ló és főleg túrára jó. Ki kell próbálni mit tud, ha megtetszik gondolkodj el rajta komolyabban. Mindenesetre látszik, hogy a gazdája szeretettel ír róla, biztos jó társa volt és kényszerből kell eladnia.
2013. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!