Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valahol lehet olyan helyet...

Valahol lehet olyan helyet (lovardát) találni, ahol oktatás nélkül lehet lovagolni? Illetve 1-2 órás terepre elvinni (természetesen nem ingyen akarom elkötni a lovakat)

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg a vadnyugaton találsz ilyet.
2013. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Max tanyákon, de ott is csak akkor, ha már megmutattad, hogy tudsz eléggé lovagolni. De az egyedül terepezés még ott is felejtős.
2013. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

20 év lovaglás kihagyás után teljesen véletlenül találtam egy ilyen helyet kirándulás közben, az ország egy távoli, eldugott, gyönyörű kis völgyében. Két ló volt a túristaház udvarán, azt mondták, hogy ki lehet vinni őket. Nem kellett bemutatni lovastudást, el sem akartam hinni, hogy ilyen létezik, de azt gondoltam, ezt nem lehet kihagyni. Fél órás sétára ki is lovagoltunk az erdőbe (csak ennyi időnk volt sajnos) a barátnőmmel, nem is gondolkodtam rajta, hogy ez veszélyes lehet, de nem is volt semmi gond. Hihetetlenül fantasztikus érzés volt, soha nem lovagoltam önállóan, de ettől kaptam újra kedvet a lovagláshoz.

Ez már úgy 15 éve volt, nem jártam arra azóta, valószínűleg már nem is működik a "lovarda", de ilyet szerintem nem nagyon fogsz találni, ez egy igazi véletlen ajándék volt.

Olyan helyek vannak, ahol kezdőként kivisznek terepre, de vezetővel.

Arról, hogy ez mennyire szerencsés, nem szeretnék vitába bonyolódni.

2013. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Remélem, sehol. Hogy te hogyan töröd ki a nyakadat, az nagyon nem izgat, de a ló annál inkább. Meg az arra járó vétlen emberek épsége, ahol te hazárdírozol és esetleg a te hibádból éri őket baleset. Nagyokos. :-P
2013. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Ugye, nem arra gondolsz, hogy lovagolni nem tudó emberkék alatt szabadon rohangálnak a lovak? Ha igen, akkor szerintem ezt inkább felejtsd el. Szeretnél lovagolni? Először tanulj meg tisztességesen, mert ha ilyen létezik, az baleset- és életveszélyes!!!
2013. aug. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

utolsó honnan veszed hogy nem tud lovagolni ? lehet hogy nagyon jó lovas . csak épp nem akarja profi szinten űzni és már egyedül szetetné élvezni a lovaglást! már nincs szűksége oktatóra . lehet nem tud saját lovat venni és épp azért örülne ilyen lehetőségnek.

idegesítő olvasni ilyen okostojás emberek szövegét!!

2013. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy lovagolni jól tudó lovas, akinek fontos a ló jóléte is, soha nem írna ki ilyen kérdést. Ugyanis ha annyira jó lovas, akkor azt úgyis meglátják rajta három másodpercen belül, ergo senki nem akarja oktatgatni, sőt, örül neki a lovardatulajdonos, hogy végre valaki, aki nem terheli a lovat rossz üléssel, nem ráncigálja stb. ráadásul még különösebben foglalkozni se kell vele, viszont fizet. Önmagára valamit is adó, lovak érdekeit néző lovas soha nem írna ki ilyen kérdést.

A másik: a privát üzenet, amit a kérdés kiírójától kaptam, kritikán aluli, trágár és ocsmány. Itt és most írom ki, ha még egyszer csak hasonló üzenetet kapok, kitiltatom az oldalról. Egyébként ebből a privát üzenetéből is jól látszik, hogy nem lovasember (a valódi lovasember nem süllyed ilyen mélyre, a ló ugyanis tartást ad az embernek, minden értelemben) hanem egy pénzem van, agyam nincs figura, akitől a Jóisten mentse meg a lovastársadalmat és a lovakat!

Egyébként jóérzésű lovardatulajdonos még a teljesen profi embernek sem adja oda csak úgy 1-2 órára a lovát, ugyanis lehet valaki profi lovas, attól még nem ismeri a lovat, a felkészültségét, a fizikális állapotát és fogalma sem lehet arról, mit várhat el az adott lótól. Nem ismeri a terepet sem, mindebből óriási problémák adódhatnak.

2013. aug. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajna van ilyen hely, én is voltam olyan helyen, ahol alám csaptak egy számomra ismeretlen lovat az első alkalommal, és kiküldtek vele a számomra tök ismeretlen terepre. Tudni kell, hogy mellé a ló alulidomított volt, a lovarda vezetője (vagy én nem is tudom, ki volt az, amúgy...) meg egyáltalán nem nézte meg, hogy mit művelek a ló hátán, még csak azt se kérdezte meg, milyen szinten lovagolok, csak, hogy ültem-e már legalább egyszer lovon. Nos, ezek után a terepen néhol halálfélelmem volt,mert a ló az ment amerre épp gondolta, és telibekakilta, hogy én épp mit kérek tőle, az egy dolog, hogy úgy volt belovagolva, hogy alárúgtam, ment, megrángattam, megállt (és semmi másra nem is figyelt!), de maga választott útvonalat és jármódot is, teljesen automatán, és attól amit kigondolt, nem is nagyon volt hajlandó eltérni, 1,5 órát voltam kint vele, és ebből az első fél óra arra ment rá, hogy valahogy lebirkózzam a lovat, és rávegyem, hogy úgy közlekedjen már, legyen kedves, ahogy én szeretném... Pedig nem vagyok totál kezdő épp, REV-vel mentem oda, nem egy problémás lovon is ültem már, de az kritikán aluli volt. Lovas ember ilyet nem csinál - magával sem, de a lovaival sem. Ha hozzám odajönne egy vadidegen, hogy elkérné a lovam bő 2 órára, és fizet érte, alighanem azzal a lendülettel küldeném el a fenébe, mert nem így megy ez azért.
2013. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként terepen nagyon komoly, érdemi oktatás sokszor nincs, az, hogy az oktató/edző kikísér, nem tudom, miért akkora probléma...
2013. aug. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám jöhetsz lovagolni, általában 1,5-2 órás terepre megyünk ki. Egyedül nem mehetsz ki, de előre egyeztetett időpontban kísérővel előzetes lovastudás felmérése nélkül kiviszlek. Ha csak a száddal tudsz lovagolni, úgyis kiderül 2 perc alatt, mert a lovamat nem lehet átverni :P Ja, és indulás előtt alá kell írnod egy "csak a saját felelősségemre megyek ki..." papírt. Tényleg kiviszlek terepre, ha akarod! Vecsésen van a ló.
2013. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!