Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges Amerikában ingyen...

Lehetséges Amerikában ingyen a felsőoktatás?

Figyelt kérdés

Szomszédomba egy elég nagyképű gyerek lakik, magol ezerrel, sport terén ha jól tudom diákolimpián részt vett már első 20-ba benne van. Valamilyen szervezet által Amerikába menne továbbtanulni főiskolára vagy egyetemre. Azt mondja ingyenes lesz a képzés, mert direkt olyan intézményeket keres. Ezt nem értem, ha magyar állampolgár akkor kint hogy lenne ingyen? Nagyképűen valamelyik nap mondta nekünk ahogy erről kérdeztük majd mondtuk, hogy szerintünk nem így van... erre azt mondta, itt fogtok majd Mo-n könyörögni egy munkáért és semmik nem lesztek.

Visszatérve a kérdéshez, lehetséges, hogy ingyen menne a képzése?



2013. máj. 24. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, a gagyi főiskolákon ingyenes, viszont ahol nívósabb képzést kínálnak, ott fizetni kell.
2013. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
fura, nem ottani lakos, magyar állampolgár akkor nem tudom, miért támogatna az állam a képzését.
2013. máj. 24. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Amerikában szerintem minden jött-ment embert támogatnak...
2013. máj. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sportösztöndíjjal kijuthat, akkor a tanulmánya nagy részét állják, de ahhoz egy diákolimpia top 20 nem elég.
2013. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Nem támogatnak minden jött ment embert.
2013. máj. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az allampolgarsag peldaul maganegyetemek eseteben teljesen es tokletesen lenyegtelen - de meg allami egyetemek is meglehetosen sok osztondijat osztanak szet nem amerikai allampolgaroknak. Az, hogy mit es mennyit, iskolafuggo, ahogyan az is, hogy mit kernek. Pusztan sportra fokuszalva a legjobb egyetemekre nem lehet bejutni; pl. a Harvard vagy Yale eseteben olyan nincs, hogy teljesen es tokletesen hulye, amde kiemelkedo sportolo bejut, osztondijjal. Ilyen inkabb nagy allami egyetemeknel lehetseges (amik ettol meg szamos esetben kivalo, vilagszinten mondjuk top 20-30-as egyetemek, ellentetben az elso valaszado kommentjevel). De pl. a Stanford kiad sportosztondijakat, de ahhoz brillirozni kell tanulmanyilag is - diakolimpiarol szolvan tudomanyos diakolimpiakon pl. Ifi EB, vb, stb.


Pusztan a kerdesre valaszolva teljes mertekben lehetseges.

2013. máj. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!