Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nyújtogatja a nyelvét?...

Lili1Dtimpex kérdése:

Miért nyújtogatja a nyelvét? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Szóval,most tettem szert egy kitűnő ugró lóra.Ő 9 éves,kanca,hihetetlen okos,és mivel az ára is nagyon alul volt így megvásároltam,de van vele egy gond.Ha terhelni kezdjük kidugja a nyelvét.Lépésben bent tartja,ha ügetgetni kezdünk vele viszont kicsit kiölti.Vágtában meg kidugja az egész nyelvét.Ez engem zavar,mivel ronda,és gusztustalan,egy versenyen nem túl elegáns látszatot kelt.

Gondoltam arra,hogy esetleg az etetésében kéne változtatni.Vagy gumis zablára kéne cserélni? Fogalmam sincs mi tévő legyek,mert az én igényeimet teljesen kielégíti ez a paci,de bármit megtennék azért hogy a nyelvét bent tartsa a helyén :(


2013. aug. 18. 19:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ami ügetőn vagy galoppon elmegy, az máshol nem... Hátaslónál nem kötjük le a nyelvét, nem véletlenül írtam, hogy a gyorsaságin ez működik, de ott úgymond nem ez az elsődleges, viszont ha hátasként dolgozik, ez komoly gond, és a kiváltó okokat kell kezelni, megoldani. Nyilván egy ügető vagy egy telivér alulidomított lehet ehhez, bár a telivér be van ülve, de nem olyan szinten van lovagolva, hogy versenyhelyzetben ez ne legyen gond (főleg, ha a zablát is a nyelve alá veszi, az egy piszkosul erős szerv, onnantól nincs az az izomzat, amivel lebirkózhatod, megy, amerre lát).
2013. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!