Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Edzésekre mikor mit érdemes...

Edzésekre mikor mit érdemes tenni a lábára?

Figyelt kérdés

Milyen munkához mit érdemesebb rá tenni? Ín/bokavédő vagy fásli? Ha fáslit akkor milyet?

Van egy ló, akit lovagolok a gazdája minden edzésre ínvédőt tett rá, most hogy csak én lovagoltam nyáron én is így tettem, bár a lazább lovaglásokra(laza terep/edzés) nem tettem rá. Mi ugrásnál is a lábtyűket használjuk, de olvastam, hogy ugrásnál jobb a fásli.

Az edzőm eddig nem kifogásolta az ín/boka védőket.

Csak úgy érdekességkép valaki leírja nekem érthetően, hogy hogyan mikor kéne őket használni?

Köszönöm!


2013. aug. 21. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugrómunkához ínvédőt, hogy ne üsse meg a lábát, ennyi.

Bokavédőt olyan lóra érdemes tenni, amely hajlamos összeütni a bokáit, vagy ugrólóra parcours lovaglásához, ahol az élesebb fordulókban olyan ló is bokázhat olykor, amely egyébként nem szokott.

Egészséges lóra síkmunkához semmilyen lábvédőt nem kell tenni.

Fáslit olyan lóra teszünk, amelynek lábproblémái vannak, vagy életkorából esetleg fokozott igénybevételéből (pl. iskolaló) kifolyólag fokozott terhelésnek vannak kitéve az ízületei.

A gyakorlatban rengeteg lovas használ indokolatlanul lábvédőket, mert tetszik nekik, vagy szükségesnek tartják, holott nem az. Ez nem baj, ha jól van feltéve. Van, aki tereplovagláshoz is tesz lábvédőket, ez sem baj. Az a lényeg, hogy az ínvédő és a bokavédő az ütésektől és más külső sérülésektől véd, a fásli pedig megtartja a kopott vagy problémás ízületet.

Ha a gazdája mindig tesz rá lábvédőt, az nem baj, csak fölösleges. Az ínvédőnek, bokavédőnek akkor van értelme, ha előfordulhat, hogy megüti a lábát (ez az ugratáson kívül még esetleg terepen fordulhat elő), a fáslinak meg akkor, ha van vagy a múltban valamikor volt a ló lábának valamilyen sérülése.

Mondanom sem kell, hogy a rosszul feltett lábvédők, pl. túl szorosra húzott fásli ártalmas.

2013. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon hasznos a válaszod!:-)
2013. aug. 21. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Fáslit sérült, sérülésből felépülő, idős, vagy komoly programot lelovagolt lóra lehet/érdemes tenni, esetleg ha szállítod, és nincs kamáslid - például egy galoppon vagy ügetőn sokáig futott lóra kellhet, mert nem biztos, hogy a lábai amúgy bírnák. Ha a lovon szó szerint minden percben fásli van, akkor egy idő után a nélkül mozdulni sem tud, hiszen ez átveszi az inakról a terhelést, és azok így teljesen elgyengülnek. A túl szorosra húzott fásli elzárhatja a keringés útját, ezért káros lehet, szóval ha fáslizni kell, akkor kérdezz meg valakit, aki segít az első pár alkalommal.

Ugráshoz vagy terepre megéri feltenni az ínvédőt, és akár a bokavédőt is (főleg, ha hajlamos bokázni, de egyébként is jól jöhet), síkmunkához szükségtelen minden elvileg, ha a ló egészséges.

2013. aug. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugráshoz,terepre az ínvédő a legjobb,persze nem a leggagyibb.Sík munkához én vagy fáslizni szoktam,vagy invédőt teszek,attól függ mihez van kedvem.De fáslit csak fáslialátéttel! És munkafásli.Szállításhoz pedig kamáslit használunk.
2013. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:-)
2013. aug. 23. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!