Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csüdsömörre valami házi praktika?

Csüdsömörre valami házi praktika?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok, ami egy általános háztartásban megtalálható ellenszer, nem amit többezerért kell megvenni.

2013. aug. 21. 20:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ránézésre egyébként nem tűnik vészesnek, a bal elején van csüdsömör, ugye?

sima betadin oldat (zöld flakon) jó rá, a 30 ml-es nálunk 7-800 Ft között van.

reggel, este pata pucolás után kend be betadinos vattával.

a betadin szappan (barna flakonos) fürdetésre való, legalábbis mi azzal fürdettük a lovakat, ha van rá lehetőség lemoshatod vele, alapos öblítés, törlés és száradás után lehet betadinozni, de abszolút nem olyan vészes, hogy kelljen, tehát szerintem azt kihagyhatod.

viszont kicsit teltebbnek látszódik a bal eleje, legalább is a jobbhoz képest.

légyszi csinálj róla még képet, úgy hogy mindkét láb rajta van.

2013. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

egyébként ha most lesznek körmölve, lehet a kovács ki tudja alaposabban tisztítani a nyírt, mert ha jól látom ott rohad egy kicsit.

vedd fel a patáit és fényképezd le úgy.

nyírrothadásra meg kátrányos vattát szoktak tenni.

2013. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hát nálunk a Betadine oldat 1000 fölött van, és pillanatok alatt elfogy. És nem tudom, mit láttál, de szerintem látszik, hogy leginkább a jobb hátuljával van a probléma. És ha az első képsorozatnál gondoltátok, akkor azért olyan a patája, mert azon a lábán nem nyúltak meg annyira az ínszalagok.
2013. aug. 24. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!