Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit csináltok ha lovaglás...

Ti mit csináltok ha lovaglás közben találkoztok egy másik lovassal?

Figyelt kérdés
Odaengeditek a lovat, vagy elkerülitek? Szoktatok egyáltalán találkozni másik lovassal?
2013. aug. 24. 12:04
 1/8 x) ***** válasza:
Attól függ... általában először megbeszélem a másik lovassal, hogy lehet-e barátkozni. Sajnos a lovam eléggé domináns, ráadásul kíváncsi is, szóval úgy sem marad nyugton amíg oda nem mehet a másik lóhoz. De azért ész nélkül nem szoktam csak úgy odavágtázni a másik lóhoz, inkább visszafogom a lovamat, vagy leveszem kiskörre amíg megnyugszik annyira, hogy értelmes állat módjára oda tudjon menni egy másik lóhoz. Aztán általában összeszagolnak, eldöntik, hogy szimpatikusak-e egymásnak, ha igen akkor nincs probléma, 10-15 percig beszélgetünk a lovassal, a lovak meg legelésznek kicsit együtt, aztán továbbállunk. Ha meg balhéznak, akkor elnézést kérünk a másik lovastól (mert sajnos általában az én lovam kezdi) és elmegyünk. De egyébként nem sok lovassal szoktam találkozni (kisváros, kevés ember), vagy ha mégis, akkor általában ismerem az illetőt, meg persze a ló is szóval nem nagyon van probléma. De például mostanában sokszor találkozok lovas rendőrökkel, de hozzájuk is odamegyünk barátkozni általában. Első alkalommal még ők szóltak, hogy nyugodtan oda lehet menni a lóval ha gondolom.
2013. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elkerülöm, persze nem bunkó módon, de köszönök és annyit. A környékbeli lovasokat ismerem, ha velük akarok menni akkor eleve lebeszéljük, idegenekkel meg őszintén szólva nincs dolgom, ráaádsul megvan a saját célom, tempóm. Ez ugyanolyan, mintha az utcán összefutnék egy ismerőssel, nem fordulok rögtön sarkon és követem hazáig, mert mindkettőnknek megvan a dolga.
2013. aug. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én elkerülöm, mert az én lovam sajnos minden heréltet, mént összevissza rugdos, ha 10 méternél közelebb kerülünk hozzá. A lovasnak köszönök, és annyi. Esetleg megállunk beszélgetni, de tisztes távolban legeltetem addig a lovam, hogy ne legyen balhé. Ha kanca a másik ló, akkor közelebb megyünk, de nem sokkal, jobb félni, mint megijedni alapon.
2013. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ ki milyen tempóban közlekedik. Bár a normális lovas ha mondjuk vágtázik és látja ,hogy egy idegen "kolléga" jön vele szemben lépésben ,akkor nem megy el mellette full vágtában ,megáll. Ha így tesz,akkor nem kell elkerülni.Köszönünk egymásnak,pár szóváltás és annyi, Viszont vannak elmebetegek,akiket jobb elkerülni vagy ha nem is elmebeteg de a lovak viselkedése nem teszi lehetővé,hogy közel menjünk egymáshoz,akkor el kell kerülni.
2013. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Köszönök. :-)

Viccet félretéve, általában ismerem, akivel összefutok, sok a lovas a környékünkön, de mind ismerjük egymást. Intünk, köszönünk, esetleg váltunk két szót, ha közelebbi az ismeretség, de mivel terepen is gyakran munka céljából lovagolok (pl. erőnléti edzés) így nem nagyon állunk meg bratyizni, mert lemerevedik a ló. Egy olyan tereplovaglásnál, amikor csak örömködésből megyünk ki, más a helyzet, de hosszan ott sem beszélgetünk. Ha beszélgetni van kedvünk, akkor együtt megyünk tovább. Ilyen elő szokott fordulni.

2013. aug. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, az kimaradt, hogy SOHA nem engedem hogy összeszagoljon a lovam egy másik lóval! Egyrészt marhára balesetveszélyes, hiszen nem tudni, hogy reagálnak egymásra, másrészt nem is túl szerencsés, mert ha ne adj Isten a másik lónak van valami betegsége, azt ügyesen el lehet ám kapni...
2013. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem engedem oda mert ménem van.Köszönök,továbbmegyek,sőt megpróbálom a lehető legnagyobb ívben kikerülni.Ha a másik közledni akarna akkor megkérem,hogy ne mert az enyém csődör.Persze már hallottam vissza,hogy volt aki ezen megsértődöt...:/
2013. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

köszönök neki és megkérdezem milyen természetű a lova, ha barátságos a válasz, akkor jön az, hogy oda engedhetem-e a lovamat hozzá

ha igen, akkor általában jön az, hogy van-e kedve mégy egy kört tenni terepen, és ha igen a válasza, akkor meg lovagolunk együtt, eszmecserét folytatunk a tapasztalatokról

2013. aug. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!