Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a nehezebb ügetésben?...

Melyik a nehezebb ügetésben? A tanügetés vagy a könnyített? és vágtából? A vadász vágta vagy a másik?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez lovanként, lovasonként változik, kinek mi.
2013. máj. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Nekem a tanugetes es a te szavaiddal elve a "masik" vagta ment eleinte nehwzebben
2013. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában nehezebben sajátítják el a lovasok az idomítóülést ügetésben és vágtában is, bár függ a lótól is, hogy milyen gyorsan sikerül ezt eltalálni, elsajátítani (ettől még el kell!).
2013. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A helyes könnyített ülést legalább olyan nehéz elsajátítani. Ha meginog az egyensúlyod, nem a szárral húzod vissza magad, hanem stabilan tartod magad, nem huppansz vissza a nyeregbe, nem kapaszkodsz a szárba még sebességváltozáskor se, ez nekem legalább akkora gondot jelentett, mint az idomító ülés. Előbb-utóbb viszont mindkettőt megtanulja az ember, és nem jelent gondot egyik sem.:)
2013. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más. Egy olyan lóval aki ügetésben elaprózza a lépteit inkább a könnyűügetés jobb mert tanügetésben nagyon pattogok, de rendes léptővel már mindkettőt jó mert ki bírom ülni.

Vágtába nekem a vadászvágta csak azért könnyebb mert a "másikat" még nem tanultam eléggé.

2013. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

én még csak a tanügetést tanulom, de az elég nehéz (benne maradni a nyergeben)

könnyebb lesz a könnyített ügetést tanulni?

2013. máj. 13. 21:07
 7/13 A kérdező kommentje:
és milyen a könnített ülés? (még csak egyszer voltam lovagolni, úgy, hogy kérlek ne nézzetek hülyének, hogy nem tudom pontosan)
2013. máj. 13. 21:11
 8/13 anonim ***** válasza:
A tanügetésben végig ülsz, könnyűügetésben leülsz-felállsz, könnyített ügetésben végig állsz.
2013. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 13. 21:21
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az amikor "végig ülni" kellett, ment a legnehezebben. Amikor le-fel volt, akkor pár próbálkozás után simán ment. Amikor egy kicsit sem ültem le a ló hátára, az nem jelentett egy pillanatig sem gondot.

Ja és minden járómódban, vágtában, stb így volt.

2013. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!