Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Délután négyig kötelező lesz...

Délután négyig kötelező lesz iskolában maradni! Ti hogyan fogjátok megoldani azt hogy ennek ellenére lovatokkal lehessetek, lovagolhassatok?

Figyelt kérdés
Én még egyáltalán nem tudom hogyan fogom megoldani ezt az egészet! Ez nagyon ostobaság hogy négyig ott punnyadjak az iskolában, ahelyett hogy szeretett lovammal lehetnék!

#iskola #lovaglás #ló #délután négy
2013. aug. 28. 09:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én egyetem után/előtt/közben járok lovagolni, volt olyan félévem, hogy reggel 8-tól szünet nélkül este 8-ig volt órám, ezért 6-ra már a lovardában voltam. Más dolog, hogy ha jobb az órarendem, akkor se olyan jól elosztottak az órák, hogy ettől eddig egyhuzamban, aztán szia, hanem lyukakkal tarkított, viszont 2 óra "lyuk" nem elég (az oda-visszaút miatt): de nem kell nagyon aggódni, a ló szeret a sötétben mozogni, dolgozni, sokszor csak a lovas szuggerálja belé, hogy ilyenkor félni kell. Terepre nem ekkor kell menni vele ha nincs társaságod, és nem a legjobb a környék, de kell annak a lónak idomítóedzés is, meg ha jó a lovarda, akkor egy-két reflektort hajlandóak felszerelni.

Ha jól tudom amúgy, akkor nem kell órákat is tartani, csak megoldani a gyerekek kötelező felügyeletét 4-ig, hogy a szülő tudjon dolgozni addig is, tehát írhatnak kikérőt. Én is mindig este tanultam/tanulok amúgy, lovaglás után elviekben még jobban is fog az agy, ráadásul egy kis pihenő, kikapcsolódás is volt a suli és a további tanulás között, amire az embernek szüksége van - ne aggódj, valahogy biztosan megoldható lesz a dolog! :)

2013. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló. A felnőtt sem jár feltétlen autóval, erre mondjuk én is remek példa vagyok.

És eddig 8-tól este 5-ig dolgoztam, de igen, heti három nap is lent voltam a lónál öt után. Igen, 10-re értem haza, ezért csak háromszor, nem ötször, mert itthon is van munka, háztartás, stb.

Szóval meg lehet oldani. Nem könnyű, de aki akarja, meg tudja. Igaz, télen azért feltétel a világított pálya.

Egyébként most két műszakban dolgozom, és így nehezebb, mint minden nap 9 órát, nappal vagy éppen éjszaka.

2013. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A helyzet az hogy elég olcsó a pályánk, nincs kivilágítva. Úgy gondoltam most kelnék hajnali négykor hogy még egy 1 órás tereplovaglást betudjak szorítani.

2013. aug. 29. 09:41
 14/17 anonim ***** válasza:

Lovardája válogatja. Az én kedvencemhez két óránként megy egy sárgabusz, és a buszmegállótól még 40 perc séta. (Viszont -épp ezért- jó tereplehetőségek vannak.)

Reggel hatra odaállítani nem lehet, mert 7-től etetés/itatás a program.

Éjszaka meg nem tudom, hogy lovagolsz, mert jó, hogy a ló lát a sötétben is, de ugye nem neki kellene a dolgokat irányítania...

Persze ahol van kivilágított pálya, ott már legfeljebb a hideg lehet az ellenfél, de szerintem elmondható, hogy lovagolni, különböző és számos okok miatt elsősorban nappal lehet. Ebbe még az szűken belefér, hogy 16-kor autóba vágd magad, és 17:20-ra kint vagy a lovardában, és akkor van még két órád etetés előtt, de egyéb nem nagyon.

Nekem ez a tapasztalatom bérrabszolga koromból.

2013. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyilván az este, vaksötétben történő lovaglás idomítóedzésnél fér bele, négyszögben, nem muszáj ott mindent látni is, de egy ugróedzés már húzós lehet, terepre nem biztos, hogy akár hajnalban, akár késő este elindulnék a koromsötétben, igaz, mifelénk vaddisznótól kezdve minden járkál, és volt már, hogy kölykeit féltő anyamalac zavart haza terepről... Hú, de örültem, hogy ezek nem tudják legyorsulni a lovam, de még úgyse volt kellemes, utólag persze már csak röhögök, de akkor rendesen kivert a víz.
2013. aug. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ha jó tanuló vagy és tudják hogy tanulsz, meg minden, mondd az ofődnek, és elengednek;)
2014. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Közöltem apuval, hogy a f***t maradok én bent négyig. Kaptam kikérőt, mehetek edzésre.
2017. ápr. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!