Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Téli lovas ruházat. Mennyibe...

Téli lovas ruházat. Mennyibe kerül? Milyet vegyek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Jön a hidegebb idő és szeretnék venni néhány lovascuccot.

Kesztyű:

Van egy Tattini sima fekete lovaglókesztyűm az elég lesz télre (vagy őszre) lovaglás közben?


Póló, pulcsi, kabát (mellény):

Fel vennék egy hosszú ujjú pólót.

Pulcsiból mennyibe kerül egy lovaglópulcsi (vagy nem éri meg venni egyet jó a sima is?)?

Kabát vagy mellény mennyibe kerül vagy ebből is jó a sima?


Nadrág:

Van egy sima lovaglónadrágom felvenném a lovaglózoknim (meg ha nagyon kell akkor egy cicanadrágot az jó?) nem fogok fázni?


Előre is köszi a normális válaszokat beszólásokra nem vagyok kíváncsi (ha nem írsz mellé normálisat).



2013. aug. 28. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ez attól függ hogy milyen hideg lesz de szerintem nem fogsz fázni
2013. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Én télen sem hordok lovaglókesztyűt és egyáltalán nem fázik a kezem. Póló, pulcsi, mellény ezekből szerintem felesleges venni én hosszú ujjú pólóban és egy thermo pulcsiban szoktam lovagolni, nekem ez bőven elég szokott lenni. És igen ha nagyon hideg van akkor lovaglónadrág alá cicanaci és kész. Persze minden attól is függ hogy te mennyire vagy fázós.
2013. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én télen sem hordok kesztyűt, nem szeretem, és nem fázik nélküle a kezem. Ne vegyél előre kesztyűt, hátha te is így van vele. Majd ha mégis fázik, veszel. Inkább, mint hogy vegyél egy kesztyűt, ami aztán meg nem is kell.

A Tattini cuccok nem érik meg az árukat, főleg ha hobbilovas vagy, heti 2-3 lovagláshoz a decathlonos legolcsóbb kesztyű is jó.


Ne vegyél lovaglópulcsit, azt kell rajta megfizetni, hogy rá van hímezve egy lovasmárka logója. A sima ugyanolyan jó. Kabátra és mellényre ugyanez igaz. Ha nagyon akarsz venni valami felsőruházatot, Decathlon és mellény. A kabátot úgyis csak leléptetéskor viseled.


Nadrág, zokni, cicanadrág OK. Cicanadrág gyanánt vastag harisnyanadrág is használható.

2013. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs Decathlon az csap Bp.-n van és én szegedi vagyok.

Kesztyűm egyébként is van mert a szár kidörzsöli a kezem. Nem volt drága (kb. 2500-3000 Ft volt) és azóta sokkal jobb.

Köszönöm a válaszokat (de ettől függetlenül írhattok még).

Veszek egy thermo pulcsit (meg esetleg egy vékonyat vagy mellényt az edzés végére).

Ez kijön 5000 Ft-ból?

2013. aug. 28. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még nyáron, 40 fokban is veszek kesztyűt, mert kidörzsöli a szár a kezemet. Én is szegedi vagyok (:)), aranypatkó lovasboltban nagyon jó tattini polár kesztyűk vannak! Én télre mindenképpen vettem, mert a sima kesztyűben negyed óra után már nem érzem az ujjaimat.

Lovaglópulcsit szerintem nem érdemes venni, egy meleg, kényelmes pulcsi tökéletesen megfelel. Én télen így: hosszú ujjú póló, bundás pulcsi/sima pulcsi + vékonyabb kabát, védőmellény.

Nekem a lábam (combom) nem szokott fázni, egy lovaglógatyát felveszek és szia. A lábfejem az más tészta, mivel csak gumicipőm van duplazoknit veszek, de a gumi miatt így is odafagy a kengyelhez.

Én így szoktam télen öltözni, remélem segítettem, de lehet, hogy csak én vagyok ilyen fázós... :) Amúgy melyik lovardába jársz?

2013. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy thermo pulcsi, ha lovasboltban veszed, nem biztos, hogy kijön 5000-ből. (Decathlonban talán, de azt írtad, hogy az nincs, a többi bolt meg egy árkategóriával drágább, szóval inkább nem hiszem, hogy kijön annyiból.) De egy nem lovas thermo pulcsi is megfelel, akár kínai is. Ott biztos, hogy kapsz 5000 alatt, és még marad pénzed mellényre is.

Én mindig, mindenkinek azt mondom, hogy lovardába nem divatozni járunk. Ott koszos leszel, büdös, leizzadt, megnyal a ló, beléd törli a fejét stb., erre pedig akármilyen ruha jó.

2013. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!