Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mit tudnék vele...

Szerintetek mit tudnék vele csinálni? Én rontottam el?

Figyelt kérdés
Egy hónapja van meg a második lovam,ugróló,8 éves herélt.Mikor hozzám került,az első 2 hétben gyönyörűen dolgozott,szépen száron ment,csak az az egy baj volt vele,hogy van egy tempója,ami nagyon gyors,alapból elég menős ló.Aztán 1 hétig állt,mert megfázhatott,és kicsit köhögött,meg bágyadt volt.És 1 hete lovagolom megint,és mintha kicserélték volna..szét van esve a ló,nehezen megy száron,nem figyel rám,és csak rohan..nagyon nehezen lehet amúgy is megfogni.Most már lépésben nem is tudom szárhoz lovagolni,mert elkezd piaffozni,meg táncolni.Futószár nem segít.csak mégjobban pörög..:S
2013. aug. 31. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egy teljes hetet állt nem meglepő. Tele is van. Ne is akard összeszedni egy darabig,először fáraszd le,csak olyan lovat lehet idomítani,összelovagolni,ami agyilag normális,nincs tele. Pedig a futószár jó,arra ,hogy "kirohanja" magát utána egyszer vidd ki terepre,majd ezt követően kezd el megint dolgoztatni.
2013. szept. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Márpedig attól, hogy tele van, dolgoznia kell tudni. Egyszer lefutószárazható munka előtt, utána viszont munka van.

Ha szárral akartad eddig is megfogni, akaratlanul, de kapaszkodtál a szárba, akkor a te hibád, hogy pörög és rohan, illetve ha a helytelen segítségadásra piaffot és egyéb magasabb szinten kért feladatokat hajt végre, akkor a ló alighanem képzettebb, mint te, ó edző segíthet.

2013. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy olyan lovat nem lehet idomítani ,ami tele van. Dolgozni is csak agyból dolgozik,az ilyen hamar elfárad, kettőt mozdul ömlik rajta a víz.
2013. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!