Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék segíteni egy tanyán?

Hogy tudnék segíteni egy tanyán?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre irom e a kérdést,de mindegy is.

Veszélybe került a kedvenc lovas tanyám.

egy hazug hír miatt a tulaj sok lovat vesztett(bértartás).

tehetetlennek érzem magam, tudom h nekem semmi közöm hozzá és nyilván nem tudok annyit segiteni hogy nagyot dobjon hisz se lovam se semmi amit oda tudnék vinni, az hogy néha ott lovagolok nem fogja megmenteni:(

igazából valamiféle tapasztalat érdekelne hogy ilyen helyzetben hogy lehet kimászni ebböl?nagyon szeretnék segíteni:(



2013. szept. 2. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az a helyzet, hogy a bértartást választó lovas a legkényesebb emberfaj. És sejtem melyik tanyáról van szó, hisz én is egy ilyen helyről hoztam el a saját lovam (vagy csak több ilyen eset is előfordul az országban, ami igen sajnálatos). A hír az volt, hogy moslékkal etetnek, és mikor a lovamhoz egyszer belestem vacsiidőben, gulyásleves volt előtte, rántotthús maradékkal. Ne csodálkozz, ha a bértartók mentik egymás lovát, pláne mivel a szóban forgó helyen a tucatnyi bértartott lóból 4 súlyosan megbetegedett, és 2 saját is. Egy ilyen bizniszben ezt nem lehet megengedni, mert ez lesz az eredmény, és örülhet a tulaj, hogy senki nem jelentette fel! Ha persze a hír hamis (bár én tartom magam ahhoz, hogy nem fog mindenki elmenni alaptalan hírek hallatán, mert a lószállítás sem a legolcsóbb dolog) akkor csináljanak új reklámot, minőségibb takarmány már sokszor elég ahhoz, hogy újabb bértartott ló-áradat költözzön be.
2013. szept. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
biztos hogy nem egy tanyárol beszélünk,bocs.. ezt még meg is érteném.
2013. szept. 3. 07:17
 3/5 A kérdező kommentje:
de köszi, az utolso tanácsokat:)
2013. szept. 3. 07:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel akkor mégsem egy lovardáról beszélünk (bocsi, h egyből azt gondoltam, de felháborító esetnek tartom, és ugyanígy járt a szóbanforgó lovarda is- felkapott hely volt, most meg a maroknyi lovasból nem igazán tud megélni) segítek. :)

1., Én még mindig igyekeznék utánajárni a dolgoknak, hogy tényleg hazug volt-e a hír. Az általam említett lovardának a tulaja nagyon elismert ember volt, több ízben is állatokkal foglalkozott az ipse, és a bértartókon kívül nem nagyon hiszik el ezt a kis történetet, persze aki nagyon utána akar járni a dolgoknak, az rákérdezhet állatorvostól, hogy miket is szedett ki a kólikás lovak beleiből a műtétek során... Ezzel csak arra célzok, hogy az ott lovagoló lánykák kis közössége szintén rágalomnak tartja ezeket a híreszteléseket, kis naívan azt hiszik, hogy a drágalátos lovardájuk a drágalátos edzzőkkel, meg kis aranyos lovász lánykával ilyen dolgokra nem lett volna képes...

2., Amit te tudsz tenni: Takaríthatsz a lovak után, lehet nem tellik már lovászra sem, márpedig egy lovardában mindig van mit csinálni. Ha lecsutakolod a lovakat, kitisztítod a patájukat, esetleg lelovagolod azt, amelyik nem bír magával mind-mind segítség. Kitakaríthatsz utánuk a boxokban, elhordhatod a trágyát a karámokból, etetésnél segíthetsz az abrakosztásban.

Megkérdezheted, honnan szerzik be a takarmányt. Én egy időben saját magamnak vettem a bálákat, zabot stb, elég különböző árakban mozoghatnak ezek, mondjuk ehhez kéne egy olyan ismerősi kör is, mert pl a hirdetőportálokon minden egy árban van, de én találtam a megyénkben feleannyiért is, szóval kereshetsz nekik olcsóbb takarmányt.(Az ár sose menjen a minőség rovására!)

Ha van elég feles pénzed, akkor vehetsz az ottani lovaknak kötéfékeket, a saját lovamból kiindulva elég fogyóeszköz tud lenni, márpedig egy jó kötőfékre mindenkinek szüksége van.

Időnként segíthetsz lepucolni a bőrcuccokat, én is szívesen jártam anno olyan lovardában, ahol tiszták voltak a nyergek, mint olyanba, ahol ha a ló összenyálazta a cuccait, akkor a csula addig rajta volt a nyergen, amíg valami lovas hátsója alatt le nem kopott, hátha így több lesz a kislovas.

2., Amit a tanya tud tenni: Minőségibb, és jobb takarmány. Ne legyen poros penészes semmi, én minden bértartó helyen mostmár elsőnek a takarmányt nézem meg, amíg nem pergethetem le az ujjaim között a zabszemeket, addig nem is érdekel a pálya mondjuk.

Jobb lovászokat alkalmazni, akik nem isznak, mint a gödény, nem verik indokolatlanul a lovakat.

Tisztább karámok, ha van legelő, akkor karbantartani, nem elég csak kihajtani a lovakat a gazra. Ha van egy nagy földterület, akkor semmibe nem kerül, hogy kettéválasszuk, vagy esetleg több felé, hogy legyen ugarolható terület, és hogy a lovaknak mindig legyen leehető füvük.

A kiskarámokat is tisztán kell tartani, villanypásztort újítani, átnézni, hogy nincs-e szögesdrót vagy petpalack a lovak alatt, amit a szél mondjuk odahordott.

A boxokat (márha vannak ugye) mindig tisztán kell tartani, nekem pofám leszakadna, ha a loviban csüdig szarban állnának az állatok, figyelni kell a friss levegőre, mindig szellőztetni, legyeket elkpakodni, időnként meszelni.

Igazából a tanyáknak nem jósolok túl sok jövőt a mai lovas társadalomban. Már rég nem elég annyi, hogy valaki kilöki a lovat karámba egy bála szénával, ha nincs félretett tőke, akkor nem igazán tudnak mit csinálni sajnos. Viszont a tisztaságra, minőségre még a szerényebb helyeken is oda lehet figyelni, és szerintem ez a legtöbb bértartónak már elég. Ha lesz egy ló, akkor előbb-utóbb több is lesz. Lehet reklámozni hirdetőportálokon, és is mindig ott nézem meg, hogy mi az aktuális helyzet, nekem nem számítanak a helyi pletykák egy lovardában, csak a lovam biztonsága, egészsége, ha ezt meg tudja adni a kis tanya, akkor előbb-utőbb megjelennek a bértartók is.

2013. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!

belemászni nem szeretnék a pletykába,elhiszem amit a tulaj mondott mert aki elhiresztelte, annak már láttam fura dolgait, benne nem bizom. sajnos annyira nem ismerem még a tulajt hogy beleavatkozzak,nem olyan embernek tűnik aki szereti ha beleszólnak a dolgába de majd megkérdezem hogy mit fog csinálni és felajánlom a segitséget neki.

2013. szept. 3. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!