Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány macska egy tanyán?

Hány macska egy tanyán?

Figyelt kérdés
Egy családnak, aki egy nagy tanyán lakik, hány macska való?
2011. aug. 5. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit még tisztességgel el tud tartani. Éves oltások, féreghajtások, NORMÁLIS etetés, stb. Ha ezeket nem tudja betartani, nem kell oda egy macska sem.
2011. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kettő-három bőven elég ha egérfogásra kell. Viszont - tapasztalataim szerint - a leghatásosabban a gyöngytyúk tudja távol tartani pl. a patkányt. Illetve, ha vannak kotlósok kiscsibékkel, akkor a macska elviheti a csibéket. (Tudom, hogy mostanában a keltetés a divat, de én szeretem nézni, ahogy a kicsik mennem a kotlós után. =D) Egérfogásra egyébként a pici kutyák is alkalmasak, és nekik meg is lehet tanítani, hogy ne vigyék el a csibéket. (Legalábbis az enyém megtanulta.)


Ha csak hobbinak kell, akkor meg annyit tarthatsz, amennyire van pénzed. =P

2011. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem agyontenyésztett macskát tartasz,akkor lehet 4-5 is. Az ennivalóra sem kell sokat költeni. Elég nekik a konyháról megmaradt étel,5tej,és néha száraz táp.

A családi házakban,tanyákon nem drága táppal etetik a macskákat,még sincs semmi bajuk. Az is ritka,hogy állatorvosra van szükség.

2011. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A családi házakban,tanyákon nem drága táppal etetik a macskákat,még sincs semmi bajuk. Az is ritka,hogy állatorvosra van szükség.


Jah, ezért van az, hogy a 3 éves macska már öregnek számít ilyen körökben... Ne beszélj már hülyeséget, jó?

2011. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Nem tudom miért gondolják így egyesek, hogy "ilyen körökben" 3 évesen öregnek számít egy macska. Szó sincs ilyenről! Az itteni macskák 15-20 évig szoktak élni, pedig nem kapnak isten tudja milyen drága tápot. Csak ami megmarad + egy kis száraz táp. Ahogy előttem is írta már valaki. Még azt had tegyem hozzá, hogy ezek a 15 éves cicák életükben még állatorvost sem láttak. Ne beszélj már hülyeséget, jó?

2011. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Jah, ezért van az, hogy a 3 éves macska már öregnek számít ilyen körökben... Ne beszélj már hülyeséget, jó?"


Én nem az vagyok, akire reagáltál, de szerintem ez azért van, mert pl. egy tanyán rengeteg veszély leselkedik egy macskára. Rálép a tehén, vagy a ló, elkóborol, kilövik a vadászok, megtámadja a szomszéd tanyán a kutya, elüti egy autó, aratásnál az aratógép végezhet vele... Ezt meg nem lehet megakadályozni. De azért kötelezném a macskák oltását, nekünk amikor volt, akkor rendszeresen vittük oltani is, meg féreghajtani is. Főleg, mert a tanyán egerekre vadászik, azok meg csomó nyavalyát terjesztenek. (Amik mellesleg az emberre is "átragadhatnak".) A száraztáppal meg szerintem semmi baj nincs, mert úgyis fog mellette ezt-azt, és amit megfog, az éppen olyan étel, ami neki a legtermészetesebb, és amire a leginkább szüksége van. (Hiszen a természetben is ezen élne.) Más kérdés, hogy sok macska eszméletlen kárt tud okozni a természetes élővilágban, ezért nem is javasolnék két-három, esetleg négy macskánál többet tanyára.

2011. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanyán születtem, gyermekkoromban mindig volt macska. 3-4 általában. De télre jutott is maradt is. Volt hogy odalettek, eltünedeztek. De ót került másik. Azok makk egészségesek voltak, a tehénfejésnél a legelső pár deci tejet mindig a cicák kapták. Egereket is fogtak.És maradékon éltek. Táp nem is volt régebben.
2011. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szeretnél kiscicát?
2011. aug. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy tanyán lakunk, van egy macskánk, és született 4 kiscicája, és kíváncsi voltam, hogy ti mit gondoltok ennyi macskáról. Természetesen be szoktuk oltani az állatokat.

2011. aug. 5. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!