Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerülne a kezdetekkor...

Weknia kérdése:

Mennyibe kerülne a kezdetekkor összesen egy ló? És milyen felszereléseket kéne venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat. Olyan középkategóriásat és szeretnék minden felszerelést is venni neki lovagláshoz stb.. de nem tudom hogy miket kéne megvenni és hogy mennyiért! segítsetek!

2013. szept. 8. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy középkategóriás ló 500 ezer körül mozog. A "kezdetekkor" alatt ezek szerint a takarmányt nem érted, mert azt a ló egész élete során meg kell venned. Ugyanilyen a körmölés, patkolás 4-5 hetente. Plusz állatorvosi költségek, oltások, féreghajtás, fogreszelés stb. Kell nyereg-kantár és tartozékaik, nyeregalátét, kötőfék, vezetőszár, futószár, gumis kikötő, ostor, lótakaró és még sorolhatnám, a lovad igényeitől függően. Különböző áruk van, attól függ milyet szeretnél venni. Kell ápoló felszerelés (kefék, vakaró, patakaparó, sörényfésű, tajtékvonó, stb.) Különböző gyógyszerek is jó ha vannak. Bőrápoló a szerszámokhoz, patazsír. És ezek még az alap felszerelések. Ha ezekkel nem vagy tisztában, én még a helyedben gondolkoznék a lótartásról.

Összesen a felszerelések, ha nem gagyit veszel kb a lovad árával egyeznek meg. Mint mondtam a takarmánnyal, az állatorvosi költségekkel is számolnod kell.

2013. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

középkategóriás ló: 5-800 000

középkategóriás univerzális nyereg használtan: 40-80 000

többi alap cucc (kantár, kefék, izzasztók) összesen: 30 000

2013. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Plusz még jön hogy hol tartod ha otthon akkor meg kell építeni a bokszot kell hogy legyen terület legelésre edzésre stb. meg érdemes mellé még egy ló mert igaz hogy elvan kecskével disznóvl stb. de nem minden ló jön ki velük ló mellé ló kell mert az a társa egyedül ne is gondolkozz mert társas állat.

Ha bértartás ami sztem egy kezdőnek jobb akkor legalább havi 30 000 Ft de akkor még jön hogy ha egy jó lovardába viszed ahol nem a saját ürülékében áll akkor havi 50-60 000 Ft legalább.

A ló 500 000 Ft.

A nyereg a kantár meg a többi legalább ennyi ha egy normális (sztem jobb az új) strapabíró akarsz venni.

De biztos ami biztos alapon szánj rá 2 000 000 Ft-ot az a biztos és akkor még marad is ha esetleg valami később jut eszedbe vagy a kezdeti kajára szálláshelyre.

De jobban jársz ha elmész egy szimpi lovardába és ott beszélsz a tulajjal aki segíteni is tud.

2013. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó lovat kapni már 300 000-ért is, meg drágábban is. A tartása ezen túl havonta minimum 30, inkább 50 ezer környéke, körmölni 4-6 hetente kell, szükség esetén patkoltatni is. További költségek az oltás (évente 1×, ha versenyzik, 2)×, féreghajtás évente kétszer, vérvétel 3 évente, ha versenyzik, évente (fertőző kevésvérűségre szűrés), útlevél hosszabbítás talán 5 évente.

Ezen kívül amikre még szükség van, és nem tudod megkerülni, összesen még bő egy százas, csak a nyereg (én használt, márkás, jól kiült darabot ajánlok, persze csak olyat, ami jól illeszkedik a lóra) olyan 50-60 ezer lesz.

De kb. egy lista, mire lesz szükséged (4., 6. válasz): http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4803427-a-csod..

2013. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lovagláshoz ugye kell:

-nyereg és felszerelései

-kantár és felszerelései


Előtte hogy leápold:

-Kefék, vakarók,kaparók, fésűk

-kötőfék + vezetőszár


Nem árt ha van futószárad, ostorod, meg pokrócod hogy esetleg le tudd takarni.. (hasonló mint a lótakaró csak nem tudod a szügyénél rögzíteni..bár én jobban szeretem és olcsóbb is), vödör sem árt ha van.


Ha otthon akarod tartani akkor kell a boksz + legalább kifutó, vasvilla (2db) lapát, seprű, kikötő karika, takarmánynak hely (szálasnak és szemesnek egyaránt..)


Ha hajtani is akarod akkor értelemszerűen kocsi meg hám is kell..


Az ára mindennek attól függ milyen minőségűt veszel.. (mert nem egy áron fogod kapni a Fouganzát meg a Stübbent..:DD)

2013. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!