Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akinek nincs fedeles lovardája...

Akinek nincs fedeles lovardája, hogy oldja meg a lovak lemozgatását /lovaglást, ha mondjuk egész héten esik az eső?

Figyelt kérdés
2013. szept. 10. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A lovat alapból lehet tartani rideg tartásban is. Több ismerősöm pl. azon panaszkodik, hogy hogy lovagoljanak télen, vagy szakadó esőben illetve szakadó hóban, mert ahová járnak lovagolni, ott nincs fedeles lovarda. És? Lemozgatod, megtörölgeted, olyan helyre viszed be ahol nincs húzat, esetleg pokrócot teszel rá, stb.
2013. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs fedeles, és a pálya is csak földes, nem homokos. Így ha több napig esik, és nagyon felázik a talaj, sajnos nem tudunk lovagolni. Attól függ milyen mértékben van felázva, mert volt, hogy úgy lovagoltunk, hogy minden lépésnél besüppedtek a lovak talajba (tudom ez nem jó), ekkor óvatosabban megyünk, vágta ilyenkor nincs. De volt már, hogy bokáig süllyedtünk a sárban, ilyenkor nem is lovagoltunk. Vagy kimegyünk terepre ilyenkor, ott van amikor jobb a helyzet, ha a pálya mondjuk használhatatlan. Mást nem tudunk sajnos csinálni, így nagyon nem várom a telet :(.
2013. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha nagyon esik dobok egy vízhatlan vesetakarót a lóra és megyünk terepre. Ridegtartásban van a ló, ha esik, akkor se állnak be SOHA a fedett rész alá, így elég egyértelmű, hogy őket nem zavarja az eső:) Az emberi elkényelmesedés veti fel az ilyen és hasonló jellegű kérdéseket.
2013. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előbb adom el a lovat, minthogy olyan helyen tartsam ahol nem lehet ridegben, onnantól fogva meg lemozgatja magát, rádsul egy csomó egészségügyi problémát is elkerülünk.
2013. szept. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fölvesz egy esőkabátot és úgy. :-)
2013. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az enyém is ridegben van, szóval ha egész héten esik az eső, akkor magát mozgatja. szemerkélő esőben esetleg felülök, de ha egész héten szakad, akkor azon a héten nem lovagolok. túlélem én is és a ló is.
2013. szept. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durva a helyzet, akkor nem vágtázok vele, igaz, az én lovam még csak tanulja a vágtát, nem egy életbiztosítás vele az még, de remélem, télire sikerül kialakítani egy stabil vágta jármódot nála, és ezzel sem lesz gond, a többi dolgot már rendbetettem. Nálunk van fedeles, de hiába, ha egyszerre 8 bértartó bezsúfolódik a lovával, én inkább kint maradok, és dolgozok a kinti pályán, semmi bajom nem volt ebből még, jól fel kell öltözni. Ha már bégképp vállalhatatlan a talaj, akkor kimegyek terepre, és annyi, ott is idomítok egy kicsit, meg élvezem a kint létet.
2013. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!