Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy magán lovarda mit is...

Egy magán lovarda mit is takar? Lehet használni a fedelest saját loval? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval ha van egy lovam, és tőlünk nem messze van egy magán lovarda (állítólag), ahol van fedeles pálya meg pár paci, oda vajon beengednek alkalmanként lovagolni? Nekünk is van pályánk, csak agyagos és már egy nagyon kicsi esőtől is rettentő csúszóssá válik, ami miatt használhatatlan. Az edzés meg nem maradhat ki mert nyáron rajt engedélyt készülünk letenni. A lovardát meg tegnap találtam meg, szomszédom úgy tudja hogy magán lovarda. De szerintetek érdemes lenne megkeresnem a tulajt és érdeklődni? Vagy csak magamat égetem le és kinevet? Ja és még valami, egy ilyen lovaglásért (edző nélkül, saját lóval) mennyi pénzt kérhet el az illető? csak hogy tudjam mire számítsak. köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 13. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb az összes lovarda magán, nem is tudom van-e még tisztán állami tulajdonú lovarda... Pénzt annyit kér az illető, amennyit nem szégyel (hatóságilag ár nincs megszabva), de reálisany nyilván kevesebb lesz, mint ló nélkül. Ezt vele kell megbeszélni.
2013. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a legtöbb fogad azért bértartót, akivel szerződésbe foglalja, hogy a bértartás árában benne van-e a pályahasználat, és ha nem, akkor mennyit kell fizetniük. Szerintem az is működhet, hogy időnként ti odamentek, de nyilván le kell fixálni, hogy mikor mentek, amit nem árt ha előre tudnak, illetve annyit mond árnak, amennyit nem szégyell.

Megpróbálni megéri, van, aki nem enged be semmilyen lovat, van, aki enged be, X összegért, oltott, papíros lovat, van, aki kétszer annyiért enged be oltott, papíros lovat, aki meg bármit beenged, azzal nem kell szóba állni, mert ciki, ha egy nap betegen viszed haza a lovad.

2013. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem a magán lovardát úgy értették, ahol nincs lovagoltatás, csak saját lovak, amiket edzenek, amikkel versenyeznek, de nem nyújtanak pénzért szolgáltatást.


egy kérdést nyugodtan megér, egyáltalán nem égeted le magad. mi lehet a legrosszabb? azt mondják, hogy bocs, de nincs erre lehetőség. ha meg igen, óránként min. 2-3000 ft-ot fognak elkérni szerintem.

2013. máj. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül megkerestem a tulajt és azt mondta bármikor mehetünk!:)
2013. máj. 15. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!