Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kötőféket lehet mosni?

Kötőféket lehet mosni?

Figyelt kérdés

Ilyen polárbetétes gurtni kötőfékem van pirosban:

[link]

Eddig egy szembetegséges lovon használtam, és most áttenném a sajátomra, aki egészséges, de előtte mindenképp kimosnám, hogy el ne kapja. Lehet ezt mosógépben mosni? Ha igen, hány fokon, milyen szert lehet hozzá használni, és hogy áll a centrifugával? Nem áll össze a mosástól a szőrme? Nem teszi tönkre a mosógépet a sok fém?


2013. szept. 12. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Én minden kötőfékemet mosógépben mosom.Mindenképp tedd be egy régi párnahuzatba,hogy a csatok ne karcolják föl a mosógépet.És nyugodtan mosd 40 fokon.
2013. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem is szőrös van csak nem ez a típus, de én be szoktam áztatni mosószeres vízbe aztán pedig egy gyökérkefével/körömkefével csak a lényeg h jó erős legyen mosószerrel szoktam alaposan átdörzsölni mert így sokkal jobban visszakapod az eredeti színét és nem csak tiszta lesz
2013. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem volt nagoyn piszkos, csak kicsit poros, de már akkor is ki volt fakulva picit mikor megvettem, úgyhogy "sokat nem lehet veszteni" alapon kimostam 40 fokon, párnahuzatban. Szép lett a színe is, nem fakult tovább, nem jött szét, a kosz viszont kijött belőle, és teljesen tiszta lett. A mosógép is túlélte. :)
2013. szept. 13. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!