Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kantárról, nyeregről és nyeregalátétről?

Figyelt kérdés

[link]



[link]

Ehhez a nyereghez hozzátudnék jutni 300ezerért, egyik ismerősöm újonnan vette csak aztán egy hét használás után feltörte a lovát az enyémre meg pont jó. Csak azt hallottam, hogy sokat kell a Prestige termékeket ápolni és nehéz is.


[link]

Ebből a zöldet és a kéket is megrendelem.


Valójában a nyeregről tudom, hogy jó csak nem tudom megéri a sokkal több ápolás, mint a többi nyeregnél.


2013. szept. 13. 15:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Jaj és mielőtt néhányan támadnátok fülvédő arra kell, hogy egy terepszakaszon (5km+vissza hosszú az a szakasz és nem lehet sehogy sem kikerülni)ne menjen bele semmi se a lónak a fülébe mivel ott olyan fák vannak és ott szinte mindig valami potyog, tehát ezért létszíves ne legyenek viták.
2013. szept. 13. 16:04
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezek a dolgok amik potyognak nagyon zavarják a pacimat és a fülvédő ezen segített. Meg aztán a bogik
2013. szept. 13. 16:09
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudom ki mondta, hogy egy prestige nyerget többet kell ápolni, mint mást. max azért mondhatta ezt valaki, mert egy prestige nyereg igen értékes, drága holmi, azt nem hagyja az ember, hogy megegye a kosz meg az enyészet, de ez természetesen nagyon nagyon jó minőségű bőrből van, semmivel sem kell többet ápolni, mint egy 50.000 ft-os nyerget, ráadásul ápolás közben kész élvezet a kezedben tartani! :)


ha megengedheted magadnak, akkor vedd meg, egy életre fantasztikus nyerged lesz!


viszont ha barna nyerged lesz, mellé ne vegyél fekete kantárt!

2013. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Márkás, jó cuccok, én ajánlani tudom csak. Nem kell többet ápolni más nyeregnél a Prestigeket se. Viszont megvétel előtt mindenképp próbáld fel a nyerget a lóra, és lovagolj is benne, hogy biztosan jól illeszkedjen. Figyeld meg azt is, ha vágtából ügetésbe vált, akkor ha kényelmes neki, előrelendíti a lábát, ha viszont nyomja a nyereg, akkor "totyogva" áll vissza ügetésbe.
2013. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj az ismerősömnek feketében van meg. Már kipróbáltam írtó kényelmes és a lónak is bejött, csak egy-két ilyen megjegyzést hallottam a márkáról, persze mindig is ápoltam a nyergemet és a kantáromat, csizmámat 3-4 hetente nyeregszappannal lemostam és színtelen olajjal/ bőrbalzsammal/ tattini cuccaival/ méhviasszal ápoltam a nyergeimet. Izzasztóimat is 3-4 hetente cseréltem, ezért kell kettő, amíg az egyiket tisztítom, addig a másikat használom. Ez ugye jó rossz időben.

Amúgy nagyon szépen köszönöm a válaszaitokkal. Valaki dolgozott a kantárral? Gondolom ennyi pénzért már jó kantár hobbi és úgymond "hobbi 50-60 km-es túrákra" jó. A nyereg alátét 3-4 évig kibírja? ( 3-4 év után úgy is cserélnék)

2013. szept. 13. 18:13
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a többiek válaszát is várom! :)
2013. szept. 13. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:

A kantáron nem tetszik, hogy ilyen módon kapcsolódik a zablához, de ez mondjuk lehet, csak az én szememet szúrja, egyébként valószínűleg nem lesz vele baj, én mondjuk kantároknál mindig bemegyek 1-2 boltba, és megnézek élőben többet, mert akkor jobban tudok választani, mint neten, de valószínűleg nem fogsz vele nagyon mellé.

Hosszabb túrákra én nem ugrónyerget néznék amúgy, de ez megint csak én vagyok, magára a nyereg minőségére a márka a garancia, nem kell azt naponta kenegetni amúgy, ha jó a lovadra, akkor meg tudod fizetni, akkor hajrá, az ilyen jobb fajta, márkás nyergek gond nélkül túlélnek 5-7 lovat is.

Főleg nyáron, a rovarok miatt minden lóra kéne fülvédő, kétlem, hogy ezt bizonygatni kéne, vagy "bevédeni", miért kell, nekem jobban tetszenek a lekerekített szélű alátétek, de ez megint csak nem számít. 3-4 évet úgy kibír, ha kettő lesz, én egyet használok (megoldható az a mosás így is - bár kétségtelen, hogy jobban meg kell tervezni), és az bő 2 évig bírta közel mindennapos használat mellett, most már cserére érett.

2013. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jaj köszi. Igen online lenne, de észre vettem árulnak a klp-ben is. Nekem kifejezetten teszik ez a kantár csak az a baj, hogy mifelénk nincs egy lovasbolt se :( Én meg nem fogok, ezért 1 órát utazni keresgélni a városban, majd még egy órát utazni. Azok a túrák meg olyan évente néhányszor összeülünk a haverokkal és elmegyünk egy-nyolc napos túrákra, de ez nagyon ritkán van. Köszönöm neked is :)
2013. szept. 13. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Alátétből lehet nem árt még egy, pl ha az egyiket tisztítod, a másik meg vizes lett előző nap, de még nem száradt meg.

A karabineres kantár nekem nagyon tetszik, nekem is hsonló van, csak ha pl a karabiner eltörik, nehezebb kicserélni.

Az alátétet egyébként nekem nagyon tetszenek :)

Nyereg meg, ha már ilyen márka, csak jó lehet, sajnos még nem volt szerencsém hozzájuk. Tényleg nem kell többet ápolni.

KLP-ből is lehet egyébként rendelni.

2013. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!