Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol lehet magyarországon...

Hol lehet magyarországon olyan egyetemre menni ahol a lovakról lovas oktatásról tanulhatok, illetve az órák keretein bellül lovagolhatok is?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egykori TF-en (ma azt hiszem az is a Semmelweis egyetem része) van ilyen.

[link]

2013. szept. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

lovasok.hu-n keresgélj, van egy lista a lovas sulikról valahol rajta.

A másik, Kaposváron vannak remek lovas szakok, azokat érdemes átnyálazni, de van például ménesgazda szak is, az indul ott, és Debrecenben is ,meg még valahol, ami most nem ugrik be, stb-stb. Illetve OKJ képzésben vehetsz részt lovasoktatói, lovasedzői, valamint lovastúra-vezetői, lovaskultúra oktató tanfolyamokon is, 30.-ig még a régi rendszerben, utána ezek hosszabbak lesznek, és többe kerülnek... De ezek nem egyetemi képzések, a ménesgazda is csak felsőfokú szakképesítés, első OKJ-ként ingyenes, 2 éves (eddig annyi volt legalábbis), de azt viszont egyetemen tartják.

Középsuli tudom, hogy van olyan, hogy heti 3 napon órák vannak, és 2 napon pedig lovaglás, vagy a állami ménesen, vagy Alagon telivéreken, mikor melyik, 5 éves képzés, és a végén kapsz egy túravezetőit is talán... Plusz az érettségi, és ha minden igaz, akkor elég jó a koli, napi 3× étkezés, stb... de azt nem tudom, egyetemi képzésben hasonló van-e.

Ha az elméleti rész érdekel, akkor meg állattenyésztő...

2013. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz a válaszokat második válaszoló neked főleg sokat segítetel köszi mégegyszer :)
2013. szept. 22. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!