Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan főiskola, vagy...

Van olyan főiskola, vagy OKJ-s képzés vagy bármi, ahol lovas dolgokat lehet tanulni Magyarországon vagy bárhol? A Többi lent!

Figyelt kérdés
Tudom, hogy dedós, és senki nem vesz komolyan, de mostanában eszméletlen sokat álmodozok arról, h felnőtt koromban lesz saját lovardám. De nem vagyok ilyen '4 éves korom óta imádom a lovakat, jajj, de cuki', hanem 14 éves lány vagyok, aki most talált rá a lovakra, barátnőim , illetve a Heartland segítségével. Egy gond van, h szinte semmit se tudok a lovakról, olvasgatok utánuk, meg ilyenek, de van olyan iskola, ahol ezt lehet tanulni? Trainerkedést, lovasoktatást, lovardavezetést, esetleg állatorvoslást...stb. Magyarországon?bár én olyan helyre szeretnék költözni, mint ahol a Heartland játszódik, de Canadába valószínű nem szeretnék kimenni, max. Ausztria, Lengyelország jöhet szóba. 'Indián lovat' is szeretnék, tehát vagy pintót, vagy musztángot, esetleg egy egész lovasüdülőt. Persze pénz is kell hozzá, de valahol el kell kezdeni.elhatároztam, h lovagolok, de sajnos a derekam közbe szólt, így még lovagolni se tudok igazán, de tudom, h állatokkal szertnék foglalkozni. Elég jó tanuló vagyok. Mi lehet még belőlem? Esetleg kutyatréner? elég határozatlan és össze-vissza vagyok, de kérlek segítsetek.Tudom, h elég kevés ennek a realitás, de miért ne? Tehát kérlek, vegyetek komolyan és segítsetek, előre is köszi!(:
2012. dec. 2. 21:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Bábolnán van lovasiskola, mehetsz oda továbbtanulni. Érettségit is lehet ott szerezni. Nagyon jó oktatók vannak és sok a gyakorlat. Kolesz is van.
2012. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mo-n lovardaveztéshez lovastúra vezető papír kell. De tanulhatsz ménesgazdának felsőfokú szakképzésen, esetleg állattenyésztő mérnöknek, állatorvosi nagyon kemény, olyan nehéz, mintha emberi orvosira járnál.

Akkor OKJ-ban tanulhatsz ló tartó-lótenyésztőnek, amire a belovagló képzés épül. Vagy ha beteg gyerekekkel foglalkoznál, akkor főiskolai gyógytornász alapképzés után tanulhatsz lovasterapeutának.


Ha szeretnél a lovak után olvasni akkor ajánlom Budiansky: A ló természetrajza című könyvet. Igaz nem egy könnyű olvasmány, de igazi szakirodalom. Ajánlom még a Lovas akadémia sorozatot, ezen kívül érdemes még elolvasni ló etológiával (viselkedés tudománnyal) foglalkozó könyveket (igaz ebbe csak beleolvastam, de tetszett: [link]


Pl itt tanulhatsz lovas szakmákat: [link]

2012. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Még annyi, h gimnazista vagyok, ez csak érettségi után jöhet szóba... úgy mit ajánltok?
2012. dec. 2. 22:34
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2012. dec. 2. 22:42
 5/19 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy: " a derekam közbe szólt"?


TF - en vannak főiskolai szakok, de másoddiplomás egy részük, lovastúravezető és hasonló, de vannak ilyen OKJ - s képzések is, de nem minden évben indulnak, illetve nem minden megyében.


Lehetnél lovasterapeuta is, 4 év gyógytornász és utána a lovasterapeuta képzés.

2012. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azt jelenti, h meghúzódott a medencestabilizáló izmom röpi edzőtáborba, tehát lumbágós lettem, amu ilyan, mintha.ki ment volna a bokám, csak ez a derekam...tehát 3 lovaglóóra után egy fél évre abba kellett hagynom, csak januárban folytathatom...
2012. dec. 3. 09:56
 7/19 anonim ***** válasza:
Én a Pettkóban tanulok OKJ keretben, nem nappali tagozaton! Csak ajánlani tudom! Segítôkészek, jók a könyveik is! Gyerekjáték még itthon is tanulni! :)
2012. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok.:) nekem életcélom az h saját lovardát nyithassak.

Én úgy terveztem h most egy érettségi meg egy lovaktól nagyon eltérő OKJ-s szakma, után tovább megyek Bábolnára ló tartó-tenyésztőre + belovagló szakra. Ha ezt elvégeztem akkor elmegyek egy tanfolyamra lovas túra vezetőnek. Aztán kimegyek külföldre és megpróbálok ott elhelyezkedni vagy lovas szakmában vagy a lovaktól nagyon eltérőben, ott pénzt gyűjtök, annyit amennyi elég egy lovarda beindításához, majd haza jövök, veszek egy több ha-s telket elkezdek építkezni (istálló,karámok) veszek felszereléseket, majd ételt a lovaknak és végül majd lovakat is. Aztán ha ez beindul akkor lehet leteszem még a lovas terapeutát is.:)

Ajánlóm a Bábolnai Pettkót, szinte az össze lovas barátnőm oda jár és nagyon megvannak vele elégedve, és oda lehet menni értségi után.

15/L

2012. dec. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen, nagyon sokat segítettetek(:
2012. dec. 3. 17:20
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha egészségügyi okokból nem lovagolhatsz, akkor a lovasterapeuta szép szakma :)
2012. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!