Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány kilóval terhelhető egy ló?

Hány kilóval terhelhető egy ló?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy lovaglásnál lehet kizáró tényező a túlsúly?Majdnem 90 kiló vagyok és hát nem szeretném,ha a ló belehalna.Lehet így elkezdeni lovagolni?
2013. szept. 24. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet kizáró tényező de lófüggő,mert van amelyik többet bír,van amelyik kevesebbet.


100kg-ot elbírnak átlag lófajták (egészségesen). De ha valaki nehéz eset,az a legjobban egy hidegvérű lóval jár.

2013. szept. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy általánosságban a ló a saját testsúlyának 20 %-át bírja el kényelmesen. Ebbe már a felszerelést is bele kell érteni. Van a lovardákban bizonyos súlykorlátozás, szerintem a 90 kg még épphogy belefér, ha van olyan nagyobb, erősebb alkatú ló, akire rá tudnak ültetni. A lónak inkább ilyenkor az a rossz, ha pattognak a hátán, és ha ezt egy testesebb ember teszi, akkor az nem a legjobb nekik.
2013. szept. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A nagyobb pacikat inkább kihagynám.Valahogy sokkal öntudatosabbak,kívülről nézegetve.Kedves óriáslovat még nem láttam.Inkább súlycsökkentek,de max 65 kiló,amire hitelesítve vagyok,de gondolom ezt jobban tűrik a lovak is.Köszi!
2013. szept. 24. 12:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Hidd el, egy nagyobb lóval jobban jársz, mint egy kisebbel, a pónikra sokkalta jellemzőbb az önfejűség és a makacsság. Majd 90 kilóval nem egy filigrán, alacsonyabb és alapvetően is vékonyka lóban kell gondolkodni, mint egy telivér vagy egy ügető, de egy nóniusz már gond nélkül elvisz, vagy egy frízezett valami, egy jó erőben lévő sportló, stb.
2013. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!