Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 100 kilóval lehet lovagolni?...

100 kilóval lehet lovagolni? Milyen ló bír el ekkora embert?

Figyelt kérdés

Egy barátom kedvet kapott a lovagláshoz általam, viszont 100 kg körül van (ehhez 2 méter magas). Egy kisbéri "méretű" ló elbírná? Vagy inkább hidegvérűre üljön?

16/L


2013. jan. 16. 01:18
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Lovagokat elbírtak teljes harci fegyverzetben, páncélzatban, szóval szerintem röhögve elbír egy 100 kg-os embert.
2013. jan. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy lehet. Ha Bud Spencert megbírták, őt is!
2013. jan. 16. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
A legtobb - lovait felto - lovarda kb 80 kg-s sulyhatart szab. A labanak hatanak nem tesz jot. Nekunk is van lovunk oszinten en sem engednem. Fogyjon le.
2013. jan. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Emyke031 ***** válasza:
Szerintem azért nem ártana ha sikerülne neki vmi markánsabb, erősebb csontú lovat találni... Vannak pl. nóniuszok, furiosok,... -ezek viszonylag strapabíróbbak. Esetleg még sodrott ló...
2013. jan. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
En lany vagyok, masfel eve mikor elkezdtem ujra jarni lovagolni 5 ev kihagyas utan, sajnos majdnem 90 kg voltam. De senki meg nem mondta h annyi vagyok, mindenki kb 75-max 80 kgnak gondolt. Nyugodtan lovagoljon a baratod, de azert az adottsagaihoz megfelelo lovat valasszatok neki, amelyiknek nem fogja terhelni a hatat.
2013. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Ez a súlyhatár dolog tiszta baromság!!!! Egyrészt mit csináljon egy nagyon magas pasi, aki azért sok kiló, mert magas? Egy csaknem két méteres férfitól nem nagyon várható el, hogy 80kg alatt legyen, vagy ha igen, hát elfújja az első szél!

Egy tisztességes félvér ló, ha normálisan van tartva, jó kondiban van, röhögve elvisz ennyi súlyt. Felszerelés fontos, hogy jó legyen, egy kényelmes súlyelosztású nyereggel nem lehet gond.

A másik, hogy egy jó ülésű 100kg-os lovas sokkal kevésbé okoz problémát a lónak, mint egy pattogós 50kg-os.

2013. jan. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Nekem egy ismerősöm 110 kilóval lovagolja a shagyait western nyeregben. Ezek magasabb erősebb shagyak, fogatozik is velük.
2013. jan. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tartom jó ötletnek, hogy 100 kiló holt súlyt rakjunk egy gyengébb felépítésű lóra, hiszen kezdőről beszélünk, aki teljes súlyával fog huppogni a ló hátán. Bizonyára fog találni olyan helyet ahol lóra engedik, esetleg van sodrott lovuk is.
2013. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem tud lefogyni, mert erős, magas, felnőtt férfi, szóval nem igazán van rajta felesleg.

Én is attól tartok, hogy még sosem ült lovon, és sokat pattogna, ami ugye egy 60 kilós lánynál se épp egészséges a lónak.

2013. jan. 16. 11:18
 10/17 anonim ***** válasza:
Keressetek olyan helyet, ahol vannak sodrott lovak is:)
2013. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!