Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy érjem el vele, hogy...

Hogy érjem el vele, hogy ugyan úgy dolgozzon hátról, mint földről?

Figyelt kérdés
szóval van egy ló, akivel foglalkozom. eljutottunk oda, hogy jól érzi magát velem, nem kényszerből csinálja amit kell. de csak földről. szár nélkül jön velem, ha futok jön utánam, játszik, de ha rászólok azonnal abbahagyja, szinte vigyázzba vágja magát. viszont ha felülök rá, ez mind odavan, mindig megy vissza a másik lóhoz, akivel születésétől fogva együtt van. mintha nem tudná, hogy én vagyok rajta, ugyan az, akivel földről jól érzi magát... soha nem bántottam, egy két fegyelmező pofon volt (egyenesen harapott az elején mikor foglalkozni kezdtem vele). olyat is hallottam, hogy hátról azért lehet ilyen, mert nem lát engem, és így megint a másik lovat tudja be vezérnek, ezért megy mindig vissza hozzá. ez lehetséges? és a kérdésem.. hogy érjem el vele, hogy olyan legyen a kapcsolatunk földről, mint hátról? hogy szívesen dolgozzon akkor is, ha rajta ülök? (nem kérek tőle nagy munkát, annyit hogy biztonságosan el lehessen lovagolni minden jármódban). ja még annyit, hogy a jelzéseket szépen tudja, látom rajta, érzem hogy nagyon jól megy neki, csak épp nem lehet elvinni. amúgy hangra indul, gyönyörűen fordul, szárhoz szinte hozzá sem kell érnem. de csak akkor, ha ő is úgy gondolja, hogy most elmehet a másik ló mellől( ami elég ritkán van sajnos) Előre is köszönöm a segítségeket!!
2013. szept. 24. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld elrekeszteni a másik lótól, ne is lássa, amikor dolgoztok. Ha lehetséges vidd minél messzebb. Amúgy meg idő és türelem. Belefog jönni, csak ne vonja el más a figyelmét. :) Sok sikert!
2013. szept. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok profi, de talán valami olyan helyen kéne próbálnod, ahol nem látja azt a bizonyos másik lovat, és csak ti ketten vagytok, aztán próbáld meg a másik lónál.
2013. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, ez mind szép és jó, de ha akár egy kerítés is van köztük, mind a kettő izzadásig feszül, ideges, nem figyel az emberre. viszont ha egy karámban vannak, egyik megkötve, a másik, akiről szó van a leírásomban, őt vezetem el jön velem akármeddig. és ezt szeretném érni hátról is.
2013. szept. 28. 19:20
 4/8 anonim válasza:
Az a baj, hogy nagyon ragaszkodnak egymáshoz. Gonoszul fog hangzani, de ezt a kapcsolatot meg kell köztük szüntetni, mert ez csak hátráltatja a lovat a munkában. És legyél határozottabb a lóval. Jobban figyel a másik lóra mint rád, tehát nem tisztel meg a figyelmével amikor rajta üsz nincs ott a ló 100%-ban.
2013. szept. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Válaszd el fokozatosan őket egymástól! Nem biztos, hogy nagy élmény lenne terepre magaddal ráncigálni a másik pacit is! :D
2013. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nemo2 ***** válasza:

Azt hiszem, az eddigi válaszok mind rosszak - mégpedig azért, mert igazán még nem is tisztáztuk a helyzetet. Ez a két ló él együtt, és nincs több társuk? Ha ez a helyzet, legjobb lenne a tartási körülményeken változtatni (Lásd: [link] az utolsó bekezdést olvasd el)

Ha ez nem lehetséges, akkor a legjobb volna a két lovat együtt lovagolni. Ha pedig ezt se lehet, akkor marad a fokozatosság. Előbb azonban tisztázzuk: a ló biztosan lát téged, amikor a hátára ülsz (hacsak nincs valami látási hibája) De ha nem is lát, érez és szagol, szóval pontosan tudja, hogy te ülsz rajta. Ezzel tehát nincs gond. De a két ló egymásra utalt, s nemcsak a tiednek rossz, ha el kell hagynia a társát, hanem a másiknak is, ha egyedül marad. A másik ló meg fogja próbálni visszahívni, s ezzel a te lovad figyelmét magára tereli. A megoldás tehát csak a fokozatosság lehet: először fölülsz, és csak kettőt léptetsz, aztán visszafordulsz, és leszállsz. Aztán fokozatosan, de szinte észrevehetetlenül kicsi lépésekkel növeled a távolságot és az időd - főleg akkor légy óvatos, amikor kikerül a két ló egymás látóteréből. A lényeg, hogy mindig te fordítsd vissza hamarabb a lovadat, még mielőtt elkezdene visszafelé "húzni". Ha ez sikerül, a két lovat egyszerre szoktatod hozzá egy számukra nehéz helyzethez. Eleinte keservesen lassúnak fog tűnni a folyamat, de a végén magad fogsz meglepődni, hogy milyen gyorsan megoldódik. Ha viszont "erőből" próbálod megoldani - szétválasztani őket, megszűntetni a kapcsolatukat - akkor akár örökre el is ronthatod a lovat.

2013. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-osnak nagyon köszönöm! :)megpróbálom azt a módszert amit leírtál. csak a két ló van, együtt élnek több mint 10 éve.
2013. szept. 29. 21:08
 8/8 Nemo2 ***** válasza:
Ügyesnek kell lenned. De nem baj, ha rontasz: azaz nem elég apró lépésekben próbálsz haladni, és a ló előbb kezd visszahúzni, mint ahogy te visszafordítanád. Ilyenkor csak annyi a teendő, hogy néhány fokozattal visszalépsz, és újra kezded fölépíteni. Írd meg, hogy haladsz.
2013. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!